Iš Gvildenu svetainės

Mintys: DvasinisKapitalas

Metmenys

Užrašai

Kas yra dvasinis kapitalas

Dvasinio kapitalo pavyzdžiai Latvijoje ir Estijoje

Dvasinio kapitalo pavyzdžiai Lietuvoje

Dvasinio kapitalo pavyzdžiai pasaulyje

Dvasinis kapitalas

Susijusios sąvokos

Dvasinio kapitalo išskirtinumas - nauda ir nenauda

Dvasinis kapitalas skiriasi nuo įvaizdžio, "geros valios" ir markės vertės. Jisai grindžiamas naudos atsisakymo. Naudos atsisakymas atveria kitą požiūrį - Dievo požiūrį. Tą požiūrį galima palaikyti bendryste. Tą bendrystę galime palaikyti savo pasirinkimais. Savo pasirinkimais investuojame. Pavyzdžiui, kurioje vietoje praleidžiame savo laisvą laiką. Taip pat - ką mes sąmoningai nenaudojame. Investuojame į savo atmintį, į sąsajas.

Brand equity susijęs su atmintimi, su bendryste, su lengvesniu, greitesniu pasirinkimu - su perėjimu iš sąmonės į pasąmonę. Tad eina kalba apie kitą pagrindą, kitą bendrystę - poreikių tenkinimą ir Jėzaus pasisakymus "Aš esu..."

Dual dual - saulė (nauda) ir jos šešėliai (pinigai) - tai "aklas" žmogus matantis tiktai naudą kažkiek susigaudytų - jeigu yra baigtinis matų skaičius - jeigu begalinis tai ne. Panašiai: matomi ir nematomi dalykai.

pasitikėjimas leidžia pasinaudoti ryšiais, pasinaudoti vienas kitu, palaikyti vienas kitą - o bendros vertybės reiškia, kad palaiko bendrą reikalą

Dvasinio kapitalo vertė

Dvasinio kapitalo vertė

Dvasinio kapitalo matavimas

Kaip matuojamas dvasinis kapitalas

Dvasinio kapitalo iššūkiai

Pavyzdžiai, kaip sunkiai sprendžiamas kapitalo klausimas

Dvasinio kapitalo dinamika

Pavyzdžiai, kaip kraunamas, ugdomas kapitalas

Kaip panaudojamas kapitalas

Kaip iškyla kapitalas

Dėsniai

Kuršių nerija

Kryžių kalnas

Dvasinio kapitalo puoselėjimas piramide

piramidė - kiek aukojasi - pavyzdžiui, laiko - kiek iniciatyvos rodė

Holokausto pavyzdžiai

Valdovo rūmų pavyzdžiai, kaip daugiau ar mažiau žmonės palaikė, kokie jų skaičiai

Dėsniai

svarbiausi yra maitinti vidutinius sluoksnius, jais išeiti vis toliau

Ginčų vaidmuo

Tris gamtos būsenas pritaikyti ginčams:

išplėsti lygmenis kad nebūtų vien konkuravimas

Atminties sąsajos turėtų būti susijusios su nusistatymais kodėl tai turėtų būti ar ne. Galima palyginti argumentus dėl Valdovų rūmų.

Problema žydų kapinėms - nėra erdvės ginčams

Ginčai yra alternatyva Dievui, alternatyva nelaimėms

Gan daznai budavo straipsniu pries ir uz VR.

Diskusijas ar informacinius pranesimus labiau organizavo VR salininkai, jie oponentu nebuvo lankomi.

Ginčo pavyzdžiai - valdovų rūmai

Valdovų rūmų raida

Būtinos sąlygos

Aplinkybių raida


Neries ir Vilnelės santaka

maskolių nugriauti rūmai

Nuo pat pradžių siekta palaipsniui įvairiais būdais plėsti informaciją apie VR tyrimus ir atkūrimą. Svarbų vaidmenį turėjo Pilių tyrimo centro “Lietuvos pilys” direktorius Vytautas Urbanavičius (organizatorius) ir VR atkūrimo projekto architektas Napaleonas Kitkauskas, kuris atkūrė istorinius architektūrinius projektus.

1. Pati pradžia prisegtame straipsnyje: XIX a. pastatas, t. y. numatomi į Tautų draugystės muziejų rekonstruoti Pionierių rūmai, buvo pastatyti pilių teritorijoje, nugriovus Žemutinės pilies reprezentacinius rūmus. Pradėjus natūros tyrimus išaiškėjo, kad tiriamojo pastato dalis rūsiį išlikę iš Žemutinės pilies užstatymo, jie tęsiasi ir už tiriamojo pastato ribų.

Gorbachevas

Svarbu, kad buvo rimtas idirbis - archeologiniai tyrimai. Buvo rimti, gerbiami ji mokslininkai ir su Atgimimu sutapusi buvusio Valstybingumo simbolio VR atkurimo ideja.

2. Pilių tyrimo centras įsteigtas tirti Valdovų rūmų teritoriją nuo 1987 m. iki pabaigos (2013 m. ?). Kviečia savanorius archeologiniams tyrimams (Tauras Radvenis dalyvavo, buvo filme 1990?), įrengia Muziejų ten pat kur galima matyti radinius. Angarais apgaubia atkastus pamatus; vyksta renginiai.

3. Atgimimas – entuziazmas. Veikia Lietuvos Kultūros fondas 1988-1990 – prof. Č.Kudaba vadovauja; renkamos aukos VR tyrimams.

1987-1990 buvo aktyvus Lietuvos Kultūros fondas rinkęs aukas VR tyrimams. Taip pat skyrė JAV lietuvių aukomis išleistą Adolfo Šapoko Lietuvos istorijos pajamas VR tikslui. Aukojo iš visos Lietuvos taip pat Užsienio ir JAV lietuviai.

Buvo aktyvus Pilių tyrimo centras, kviesdamas savanorius vykdyti archeologinius tyrimus, o įmones teikti techninę pagalbą.

4. 1994 m. siekiant pagarsinti ir supažindinti platesnę visuomenę suorganizuotas VR atkūrimo konkursas, kuriame pateikti 6 projektai, bet neskirta Pirmos vietos premija.

1994 Vilniaus senamiestis įtrauktas į UNESCO

VR patiketi Kulturos ministerijos prieziurai 1994 m.

VR projekto konkursai isplete susidomejima 1995.

5. 1995 m. parengtas retrospektyvinis VR projektas (nukreiptas į praeitį).

96 Odminių statyba

Prasidejus ekonominiam nuosmukiui domejimas ir finansavimas susilpnejo.

Krizės metu specialistai dirbo 17 mėnesių be atlyginimo.

1998 kovo mėn. 25 d. architektūros tyrinėtojas Sigitas Lasavickas numirė

6. Prezidentai Brazauskas ir Adamkus pasirašo Vilniaus pilies globos aktą 1998

prezidentas Brazauskas - savo reputaciją, valstybės lėšas

7. 1999 m. Kultūros ministerijos 17 specialistų komisija nutaria, kad geriausiai apsaugoti autentiškus mūrus atkuriant VR.

Kultūros ministerijos komisija Bumblauskas

2000 m. Kitkausko paskaita apie nykimą. Fondo pradžia

Kai VR tyrimai buvo visiskai nefinansuojami, nuo 1999 visuomenes atstovai pradejo svarstyti apie Paramos fondo steigima, kuris buvo isteigtas 2000 08 23. Aktyvus buvo Steigejai (13 veliau 23) ir svarbus Pasaulio Lietuviu Seimo palaikymas.

dr.Urbanavičius rado kandidatų į fondo steigėjus, vysk Borutą

8. 2000 08 23 Įsteigtas VR paramos fondas su 13 steigėjų (vėliau dar 10 steigėjų), palaikė PLB seimas Vilniuje. Pirmieji steigėja: 2 dvasininkai, 3 užsienio lietuvių vadovai, M.Martinaitis, A.Vapšys, S.Kuzma, E.Jovaiša, G.Songaila, dr.E.Rimša, B.Kleizaitė Vasaris, E.Kulikauskas. Vėliau priimti steigėjai: dr.Kazickas, K.Almenas, A.Gluodas, D.Gruodienė ir kt. Fondas vystė plačia veiklą ypač ankstyvais metais (uždarytas 2017 m.): garsino VR atkūrimą (paviljonas, renginiai Katedros a., paramos vakarai ir gaminiai), vedė ekskursijas ir rinko paramą, finansavo vertybių įsigijimą, interjerų išpuošimą.

PLB seimas Vilniuje 2000 rugpj. 23 d. parėmė atkūrimą

Padetis sutvirtina Seimui priemus VR atkurimo istatyma 2000 10 17, kuris po metu buvo apgintas nuo norinciu ji atsaukti.

9. 2000 10 17 Priimtas VR atkūrimo įstatymas ir sėkmingai apgintas 2001 m.

finansų ministras Dudėnas palaikė, Kubilius sakė nėra pinigų tam

menininiai renginiai - Vyšniauskas

Pagerejo finansine padetis, Vyriausybes skyre lesu biudzete. Prezidentas, tuomet Premjeras Algirdas Brazauskas buvo VR salinininkas ir rupinosi, kad pagal galimybes VR but finansuojami. Gali buti, kad nesiektas arba nepasiektas, bendras visu partiju pritarimas VR, kartais priskiriamas vien jam, nors kitos Vyriausybes taip pat finansavo. Reikia pripazinti, kad jis rupinosi labiausiai ir neinant jokiu Valstybeje pareigu buvo VR komisijos pirmininkas iki mirties 2010 m.

2001 m. liberalų sąjungos opozicija. Kėlė klausimą panaikinti įstatymą. Tas išjudino žmones. Fondas labai prisidėjo. Parūpino informaciją ginti Valdovų rūmus.

Neatsimenu, kad kada butu organizavo priesininkai, nebent 2001 m. Seime siekiant atsaukti istatyma.

pirmas projektas tūkstantmečio sąraše

Nuo 2001 m. Pavasario, priemus istatyma, buvo Prezidento veliau Vyriausybes paskirta VR komisija, kuri priziurejo VR atkurimo eiga.

10. 2002 Pradėtos statybos, baigtos 2018 m. Projektą garsino ir gynė VRPF, palaikė organizacijos – Bajorų sajunga, Soroptimisčių sąjunga,

11. Statyboms pažengus platus pasipriešinimas sumažėjo, bet politinis pasireiškė. 2007 m. Prezidentas Adamkus: Abejonėms apie VR atkūrimą laikas praėjo, dabar svarbu, kad jie būtų kuo geriausiai panaudoti visuomenei.

12. Politikai kritikavo VR statybas dėl ne-ekonomiškumo, korupcijos. Kaltinimai nepasiteisino, bet VR statybos buvo sudalintos į du etapus ir vyko darbų konkursas.

13. VR muziejus veikia nuo 2013 m su puse erdvių ir su visais atkurtais korpusais nuo 2018 m. Sulaukia apie 200 tūkst. lankytojų, rengia daugelį renginių, paskaitų ir edukacinių programų. Vyksta Valstybiniai reprezentaciniai renginiai.


Sprendimas: DLK Tautų Sąjunga

Parsiųstas iš http://www.ms.lt/sodas/Mintys/DvasinisKapitalas
Puslapis paskutinį kartą pakeistas 2018 spalio 08 d., 11:53