Iš Gvildenu svetainės

Mintys: Užrašai

笔记

Viena tikrovė. Tiek žmogus, tiek organizacija ar sambūris išgyvena trejybės ratą. O kaip suderinti skirtingas valias? 8 padalinimų ratu.

Trejybės ratas atsispindi, atvaizduojamas trikampyje: gerai, greitai, pigiai (rinkis du).

Įvardijime palyginti dvejones ir linksnius

Pagrindime palyginti lūkesčius ir matematikos įrodymo būdus. Žinome save, išgyvename liūdesį, laimę, be santvarkos, morfizmu. Nežinome to, kas už mūsų, išgyvename keistumu, puikumu, tad sustatome santvarką, kurioje vyksta substitucija. Tiek morfizmas, tiek substitucija sieja pasąmonę ir sąmonę, bet gal iš skirtingų pusių. Tai tiesos pagrindas, turinio ir išraiškos atitikimas, pasąmonės ir sąmonės teiginių atitikimas. Matematikos įrodymo būdai išreiškia tą atitikimą. Lygtis išsako tokį atitikimą vaisingąja hipoteze, juk turi atitikti lygties išraiška ir jos turinys.

4 aštuonerybės atvaizdai, netroškimai, sutampa su 4 nulybės atvaizdais

Nulybės atvaizdai grindžia mūsų santykius su tiesa. O Dievui įsijautus į mūsų santykį su tiesa, išsakomi troškimai, būtent mūsų kertine vertybe. Ar tai vyksta trijomis kalbomis?

Gemalui besivystant, kuria eilės tvarka išsivysto organų sistemos (kraujotaka, smegenų, virškinimo ir t.t.)? Ar tai susiję su visko padalinimais? Ir ką tai pasako apie gyvybės atsiradimą, kaip vystyėsi?

Aš išgyvenu trejybę, jos pagrindu trimis protais, trimis veiksmais. O Dievas auga Mumis, kuria Mus, aštuonių padalinimu ratu. Palyginti su medicinos ratu.

Palyginti pasakojimų rūšis, dvejones ir padalinimus.

Binomo formulė. Palyginti žmogaus (ašutongubo kelio) 1+3+3+1 ir (Dievo mokslų) santvarkos 4+6.

Kaip pasąmonės kalba pagrindimas iššaukia sąmonę savyje ir kitame? Įsimintinumu. Ir sąmonės kalba įvardijimas iššaukia pasąmonę savyje ar kitu reikšmingumu?

Kantas skyrė keturias teiginių rūšis: analitinius ir sintetinius, a priori ir a posteriori. Įdomu, kaip sudalyvauja žinojimo rūmuose.

Ar bendraujame su žmogumi, ar tik jo alkūne? (Apie skruzdėlyną.) Bet taip pat apie žmogų. Nuoširdžiai bendraujant suprantame net ir alkūnės ryšį su žmogumi. Sustatydami žinojimo rūmus, pamatysime jo sąmoningumą, jo Dievą, atsivers į ką įsiklausyti, priartėsime prie to.

Kalba iššaukia atitinkamą sandarą

Pasąmonė iššaukia sąmonę, sąmonė iššaukia sąmoningumą, sąmoningumas iššaukia pasąmonę.

Kaip trys kalbos išskiria, išnarplioja tris protus?

Poreikius suprasti kaip tris pasąmonės ir tris sąmonės poreikius. Septintas požiūris (bendro žmogaus)(sąmoningumu) sieja trečią ir šeštą poreikį (irgi bendro žmogaus).

Atjautos išsako prarajų įveikimą, kaip Dievas vienos apimties įveikia prarają atjausti mūsų netroškimą kitos apimties.

Netroškimus išgyvename trimis protais

Jeigu Dievas išeina už savęs į save, jeigu pasitraukia ir atveria save, kaip tada su apimtimi? Nes jisai lieka už apimties, ir jisai taip pat iškyla apimtyje, tad tai papildo vienas kitą, kaip kad troškimas apimties ir žinojimas apimties vienas kitą papildo.

Pasąmonė (ir ChatGPT) sustato statišką vaizdą, ką mes šiuo metu žinome. Sąmonė išverčia tai į sąvokų kalbą, kuria galime dinamiškai vystyti tai, ko nežinome. O sąmoningumu pasirenkame.

Mokykla superdidvyriams (jų kertinės vertybės, santykiai su tiesa, išsiaiškinimo būdai, asmenybės).

Kertinė vertybė leidžia žmogui suderinti, apjungti, suvesti savo vertybes, tad gyventi nuosekliai, tad tiesa. (Ir tai susiję su jo santykiu su tiesa.) O Dievas gali būti nenuoseklus, tai dieviška. Ar šios dvi pusės gyvenimo yra kaip Tėvo ir Sūnaus pokalbis dėl gerojo ir blogojo vaiko?

Sąmoningumas yra refleksija (krypties apsukimas).

Ar Jėzus yra mūsų visų nuoseklumas?

Jėzus mokino neteisti. Teisimas yra išorinis požiūris, o mums gyventi vidiniu požiūriu.

Ar visaregis (1x2x3x4) išsako apytakas?

Poreikia sustato dešimt Dievo įsakymų Dievo šokyje

Ar kiekvienas netroškimas išsako atitinkamos apytakos santvarką? Ar apytakos santvarkos sustato laipsnynus?

Galime išmokti kalbą bet ja nieko nepasakyti, nekalbėti tai, kas mums rūpi.

Susikalbėjimas pradedamas nuo to, kad esame vaikai. O kieno vaikai? Dievo ar savo tėvų ar visuomenės ar savo paties?

Peržiūrėti savo filosofijos sąvokas, sąvokyną, kokiais būdais jas įvairiai apibrėžiau. Pavyzdžiui, biologijos žinojimo rūmų pagrindu apibrėžiau gyvybę. Mano būdai yra dažnai visuminiai, tad įsiklausiantys į visumą, radantys, nutaikantys tašką visumoje. Bet galima apibrėžti ir sudėtiniu būdu, galima ir palygindami su jau žinomomis sąvokomis. Bendrai, šiais būdais galiu išsiaiškinti įvardijimo kalbą, kaip įsiklausome ir tokiu būdu nustatome reikšmę. Galęčiau sudaryti kalbos mokymosi žinojimo rūmus.

Kaip Jėzaus lūkesčiai, jo buvimas viena su mumis visais siejasi su meilės mokslo, išgyvenimo apytaka, jo žinojimo rūmais? Kaip jojo žinojimo rūmai išsiskiria iš visų mūsų asmenybių žinojimo rūmų? Kaip paskirą asmenybę nustatyti atsižvelgiant į jos žinojimo rūmus, kertinę vertybę, klausimus, atsakymus į 12 klausimų? Kaip nustatyti paskirą asmenybę ir kaip tai siejasi su bendru asmeniu?


Kaip gyvenimo lygtis reiškiasi netroškimais, žmogaus pasirinkimais Dievo vietoj savęs?


Šešerybė: Grožis mums parodo Kodėl. O tai yra išminties lygmuo. Tuo tarpu grožį išgyvename kaip Koks, kaip teigiamą jausmą. Tad šitokiu būdu susisieja gyvenimo prasmės dvi atmainos.


Vaizduotė aplinkybėmis siūlo bendras taisykles, o jas paskui asmeniškai taikome, kaip asmenys ir bendruomenės, susigalvodami sau tinkamus derinius, tai yra, gaires, kurių laikomės, kurias taikome. Tai vyksta trimis kalbomis. Pasakojime pavyzdys yra kaip įvairias veiklas ir raiškas priskiria įtampos balsams.


Atvaizdai

Apimtys


Lūkesčiai

Matematika


Vertybės

Tėve mūsų (gyvybės lygtis)


Suvokimo lygmenys

Apytakos

Biologija

Pasakojimas

Išgyvenimo apytaka

Sociologija

Mokslinė veikla yra visuomeninis pasitikrinimas

Sąmonė (širdies tiesa, vaikas be patirties) atsisako pasąmonės (patirties, pasaulio tiesos). Susipainioja.

dorovės parodo, kad turime savo sistemą

Turime pasąmonę (ką veikti), sąmonę (kaip veikti), sąmoningumą (kodėl veikti)

Ar septynerybė išsako logiką kaip derinantį besąlygišką požiūrį ir santykinį požiūrį?

Matematikos žinojimo rūmuose ar galima įžvelgti 4 lygmenis logikos klaidų?

Laipsnynas: aš, tu, jis, mes, jūs, jie

Ar penkerybė sieja tai, kas apibrėžta ir neapibrėžta?

Kropotkin: Mutual Aid: A Factor of Evolution

Sėkla (Dievo žodis bet taip pat gyvybės moksluose, DNR informacija) yra žinojimo išdava, o besikartojanti veikla, srautai išsako troškimų pasaulį.

Rima

Jėzus: pirmi bus paskutiniai ir paskutiniai bus pirmi. Tai apsikeitimas įsijaučiant ir atsitokėjant. Pirmieji įsijaučia, paskui stebi paskutinius, ir atvirkščiai paskutinieji stebi pirmuosius, paskui įsijaučia.

Jėzus mirs dėl fariziejų, kad būtent jie (kaip šv.Paulius) atsiverstų? Juk nusidėjėliai jau tiki Jėzų. Jėzus pyksta ant fariziejų, kad jisai turi dėl fariziejų mirti, to netrokšta bet to tikisi.

Pagrindimo kalba, kuria ima rūpėti, išreiškia "active inference"

Žmonija gyveno kaip rankiotojai, paskui kaip žemdirbiai (pavaldiniai), o mūsų laikai (paskutinius kelis šimtmečius) pasižymi bendrovėmis (korporacijomis). Joseph heath pažymi rinkas ir biurokratijas. Bet jeigu pabrėžti korporacijas, tuomet suprantama kaip ir kodėl iškilo kompiuteriai ir dirbtinas intelektas. "Open access order". Atsirado korporacijų įstatymai kurias buvo įmanoma savarankiškai steigti korporacijas. Įstatymas leido žmonėms kurti savo tvarkas ir taisykles. Akcinės bendrovės naujai išreiškė ankstyvesnį turtą pagrįstą žemės nuosavybe.

Palyginti biochemiją su muzika ir aštuonerybe bei oktava. Melodijos užkabina aštuonerybės dalį, kaip ir organinės molekulės.

https://bogenseeberg.livejournal.com/

Smagumas kyla iš artimumo (saugumo), tai linksmumas artimume.

Veiksmai: vienlinkis +1, dvilinkis +2, trilinkis +3.

Abejonės susijusios su išgyvenimų rūšimis ir su linksniais, nusako tikrumo pagrindus

Jėzus prieš visko padalinimus - padalintas namas nestovės - užtat yra padalinimų ratas. Išėjo pikta dvasia ir grįžo su septyniomis piktomis dvasiomis.

Filip Bak nurodė: A new essay concerning the origin of ideas by Antonio Rosmini.

Sapnavau, kad vienumas - atjauta kitam - vyksta užpildant papildinį.

Kaip kolektyvinis mąstymas reiškiasi skirstiniais ir "moments"?

Kolektyviniame samprotavime reiškiasi triukšmas ir šališkumas.

Rock and Roll / Rockabilly Guitar Tutorial

Penkerybė: Daug pakviestų, mažai išrinktų. (CERN tyrime dalelytės) nesudalyvaujančios (įvykyje) (žiūrint atgal) yra neįtrauktos. Adityvumas, tiesiškumas.

Kaip lūkesčiai dviem laidais sieja pasąmonės ir sąmonės trejybes? Kaip trys jausmų matai grindžia aplinkybes?

Kaip tai susiję su gyvenimo prasme?

Dievo trejybė pakeičiame tris protus. Gyvename Dievo trejybe, ne trimis protais.

Sąmonė (+2) skiria porinius padalinimus (sąmonės) ir neporinius padalinimus (pasąmonės).

Suvokimasporeikių tenkinimas (be atjautos)amžinas gyvenimas3+3=6Dievo šokiui
Savęs suvokimasdvejonės (padalinimams)išmintis4+3=7išgyvenimo apytakai
Bendras suvokimasjauduliai (atvaizdams), jausmų matai (aplinkybėms)gera valia5+3=0žinojimo rūmams
Susikalbėjimaspaklusnumas (pasakojimui), tikėjimas (įvardijimui), rūpėjimas (pagrindimui)Dievo valia6+3=1meilės mokslui

Įsisavinimas (išorė-vidus), įamžinimas (laisva valia (įsisavindami išsirinkome meilę vietoj neapykantos, rinkomės laukti ko trokštame) - likimas (dorybė įamžinta))

Kaip teigiamuame jausme - artimume - reiškiasi visiškas žinojimas, panašiai kaip meilėje are žavesyje?

Šaltiniai

Fauconnier ir Pearl. Counterfactuals.

Sąmoningumą galima žadinti pakaitomis įsijaučiant ir atsitokėjant, o dar paprasčiau, pakaitomis šaltu santykiu ir šiltu santykiu.

Ketverybe sąmoningumas išgyvena vienybę (viską), 3+1=4, išsiskiria Dievas (pagrindas) ir trys protai (požiūrių sekos) - keturi asmenys. Gyvenimo lygtimi Dievas išgyvena pasąmonę, su ja susitapatina. Pasąmonė yra Dievas, sąmonė - gerumas, gyvenimas yra jų sutapatinimas (sąmoningumui atleidus stabdį), o amžinas gyvenimas yra jų nesutapatinimas (sąmoningumui įjungus stabdį).

Jere - taškas ir 3 paišomos linijos. Linijos yra požiūriai, jomis apibrėžiami 3 protai.

Bendruomenės išmintį, protą galima įžvelgti glūdinčius įvairovėje jo atsakymų į klausimą. Įvairovė atspindi netroškimus. Panašiai atsispindi išsiaiškinimo būduose.

Samuel: Mes nežinome neišsakyto žinojimo tikslo (panašiai, kaip fizika nenumano įrangų tikslo). Bet galime aiškintis. Ir tai yra mūsų bendra savybė, bendro pasaulio pagrindas.

https://en.wikipedia.org/wiki/Arthur_S._Reber

Kaip dvejybę (pasąmone), trejybę (sąmone), ketverybę (sąmoningumą) išgyvename iš vidaus?

Tiesa (laisvumas - septynerybė) yra nulybės (pasąmonės) ir vienybės (sąmonės) atitikimas. Koks sąmoningumo vaidmuo? Kaip iškyla Mes?

Kuria prasme Dievo šokio trejybės ratas išsako Mes esame Dievas? arba Dievas yra Dievas? Esu kas esu?

Susikalbėjimas vyksta dviem laidais. Sąmonės sąvokomis galime bendrauti tačiau jas suprasti galime tiktai pasąmonės atjauta, sąmoningumo dėka.

Ryšys tarp pasąmonės neišsakyto žinojimo ir sąmonės išsakyto žinojimo.

Pasąmonė ištisai siūlo daugybę minčių. Jos tampa teiginiais kai joms suteikiame vienokį ar kitokį pritvirtinimą arba sąlygojimą, tai yra, suteikiame vieną iš 12 aplinkybių.

Kiekvienam netroškimui yra atliepimai, kuriuos galima pritaikyti sau arba Dievui. Aštuongubame kelyje tie pritaikymai sueina.

Meilė palaiko (kūdikio, šuniuko) sąmoningumą, pavyzdžiui, atitinkamai įsijaučiant ir atsitokėjant, skatinant šias dvi galimybes apie jų ribą, tad palaikant ir gerbiant galimybę pasirinkti.

Dvejybę, trejybę, ketverybę galima suprasti kaip tai, kaip pasąmonė, sąmonė, sąmoningumas supranta, išgyvena vienybę. Pasąmonė vienybę laiko likimu, prie jos prideda savo laisvą valią, po kurios susiduria ir susitaiko su likimu, taip kaip yra. Sąmonė žiūri atvirkščiai, pradeda vienybe kaip nusistatymu, vykdo pasąmone ir permąsto savimi. Sąmoningumas tai mato iš šalies, vienybę laiko Ar, pasąmonės išgyvenima laiko Koks, sąmonės kalbą laiko Kaip ir savo vaidmenį, derinantį sąmonę ir pasąmonę, laiko Kodėl. Galima taip pat pamąstyti, kaip šie trys balsai-veiksmai išgyvena nulybę ir septynerybę (neigiamybę).

Mano Dievas išeina už savęs, atsisako savęs, visai panašiai kaip kad aš atsisakau savo pasąmonės (savo asmeninės patirties) ir savo sąmonės (savo įvairiausių prielaidų). Tikslas yra atrasti esmę, o ta esmė gali mus praturtinti, sureikšminti, įprasminti, atskleisti, brandinti.

Atsakymai grindžia suvokimą, klausimai grindžia savęs suvokimą, tyrimai grindžia bendrą suvokimą, o vaizduotės ribos grindžia susikalbėjimą.

{$O(\infty)$} turi dvi dalis. Posūkiai išreiškia pasąmonę, žemišką pasaulį, o atspindys išreiškia sąmonę, dvasišką pasaulį. Sąmonės kalba atspindi pasąmonės pasaulį. Tačiau tai tėra maža dalis dvasinio pasaulio. Dvasinis pasaulis iššaukia medžiaginį pasaulį. Amžinas gyvenimas slypi, glūdi dvasiniame pasaulyje, kartu ir pomirtinis gyvenimas.

Mintis po Jaan Aru kalbos apie dirbtinį intelektą lapkričio 20 d., 2023 m. Jisai tvirtino, kad sąmoningumas gali kilti iš ląstelių santykių, iš dendritų. Bet jeigu dvi būtybės nesiskiria savo veiksmais, koks skirtumas, kad viena yra sąmoninga, o kita ne? Kodėl reikėtų vieną būtybę vertinti labiau?

Įtampa įžvelgiama metafizinėse sistemose, ji grindžia įvairius metafizinius pasirinkimus.

CPT simetrijos išreiškia

Nebuvimas dvejybės, trejybės, ketverybės primena šešis atvaizdus 24/2=12, 24/3=8, 24/4=6.

Mano trūkumas - nesuvokimas ir nevertinimas kitų gyvenimo būdų ir jų privalumų. Troškimas, kad mano pastabos turėtų regimą poveikį. Nusiteikimas, kad susidursiu su siena.

Homeostatic Consciousness New Approach Old Problem

Dėmesingumas - awareness - suvokimas - savęs stebėjimas - reikalingas taikant Christopher Alexander derinius.

Koks ryšys tarp dėmesio (betarpiškumo - nulybės atvaizdo) ir pasąmonės, sąmonės ir sąmoniningumo?

Raidos būsenos. Kaip jas suprasti statistiškai?

Prisimenu budiztų filosofo skaitinį apie akmeninį liūtą primenantį Aristotelio keturias priežastis https://en.wikipedia.org/wiki/Chinese_guardian_lions Liūtas patinas išreiškia medžiaginį (materialistų) pasaulį yang, o patelė išreiškia dvasinį (idealistinį) pasaulį yin. Tai ketverybės atvaizdai.

Yin ir yang - mažėjantis ir didėjantis ir laisvumas, atsakymas ir klausimas? ar sąmonė ir pasąmonė? tad atvirkščiai? https://en.wikipedia.org/wiki/Yin_and_yang

Geometrija išreiškia pasąmonę.

Vervaeke: The meaning crisis. What is this meaning? Why do we hunger for it? How do we cultivate wisdom to generate and enhance this meaning. Wisdom is about realizing meaning in life in a profound way.

Vervaeke: Propositional knowledge - what semantic memory, procedural knowledge how semantic memory, perspectival knowledge episodic memory (adverbial qualia "hereness, nowness, togetherness") - whether, participatory knowledge (agent and arena relationship - how you and the world fit together - you and the world participate in the thing so that real affordances are shared by you, like by walking) - why - the memory is the sense of self.

Sąmoningumas (kodėl) išreiškia tapatumą - sąmonę ir pasąmonę lygina ir ta prasme tapatina, joms primeta tapatumą - o pamatinė būtis (ar) išreiškia skirtingumą, nes sąmoningumas leidžia pasąmonei toliau vystytis savarankiškai, nebeprimeta tapatumo. (Tapatumo) primetimas reikalauja papildomos energijos.

Trejybės poslinkis išsako klausimą, O kaip su...? Juk pereinant iš nusistatymo į vykdymą, kyla klausimas, o kaip su permąstymu? Ir panašiai su kitais poslinkiais.

Anthony Arthur Augustine. TimberFish Technologies

Įsisavinimu pereiname iš proto poreikių tenkinimo į kūno poreikių tenkinimą

You can be knowledgeable with other people's knowledge but you can't be wise with other people's wisdom. Visgi, žinojimas mus iššaukia, išmintis yra žinojimas visko, nors tenka pačiam atsiliepti tam žinojimui.

Empathy skills

Žmogaus dorovinė sistema susiveda į klausimą Kodėl, o tai jo kertinė vertybė. Betgi Meilė pranoksta vertybes. Tad ar Meilė sutampa su lygmenimi Ar? Vėlgi, meilė yra teigiamas jausmas, Kodėl.

Pasakojimas pagrįstas rūpėjimu, tai įtampos balsas. Tad kaip su pagrindimu ir įvardijimu?

Laikas ir erdvė ir sąmoningumas visi yra tolydūs (ar ne)

Peirce: sąmoningumas vyksta trumpoje laiko atkarpoje nes kitaip išvis nesuvoktumėme, kad laikas teka

Peirce: mintyse laikas teka pirmyn nes sąsajų skaičius nuolatos auga

Neįstengiame prisiminti įvykių vaizdinius atvirkščia kryptimi, matyt, tai mums nėra naudingas juos tokiu būdu įsiminti

Ir panašiai... palyginti su šešias asmenų pokalbiais

Užtat reikšmingumas ir prasmingumas supainiojami.

Gyvenimo lygtis išsako kaip sąmoningumas sieja ir skiria pasąmonę ir sąmonę. O ketverybė (kaip kad Yoneda įdėtimi) išsako kaip kodėl ir ar sieja koks ir kaip.

Pasąmonė reiškiasi padalinimais - buvimu, sąmonė reiškiasi atvaizdais ir aplinkybėmis - nebuvimu, sąmoningumas reiškiasi kalbomis - jų derinimu.

Įsisąmonijimas - ar, abdukcija - koks, dedukcija - kaip, indukcija - kodėl, išsidėsto kaip kad Yoneda įdėties atžvilgiu.

Ar trys teigiami jausmai - kodėl reikia elgtis - žavesys, meilė, artimumas - gali būti visų vertybių pagrindai? O kaip su dorybėmis - drąsa, viltimi, nuoširdumu?

Pasąmonė mąsto duomenimis, sąmonė mąsto teiginiais - sąvokomis. Sąmoningumu teiginiai tampa duomenimis.

Koks ryšys tarp užtikrintumo ir tikėjimo?

Sąmoningumo pavyzdžiai - pasitikrinimai. Galvoju ar dar ką užkąsti, pasižiūriu, matau yra spragėsių likučių, suabejoju, ar iš tikrųjų esu išalkęs, pagalvoju, galėčiau likusius grūdus išmesti, nusprendžiu palaukti bet kol kas nevalgyti.

Netroškimų lygtys - 3+3=6, 4+3=7, 5+3=0, 6+3=1 - sąmoningumu išplečia padalinimus Dievu ir žmogumi, jų santykiu

Atsiradus skirtumui, turi dar prieš tai būti stebėtojas, galintis atskirti.

Parsiųstas iš http://www.ms.lt/sodas/Mintys/U%c5%bera%c5%a1ai
Puslapis paskutinį kartą pakeistas 2024 kovo 18 d., 14:59