Iš Gvildenu svetainės

Mintys: Kūryba

Žr. Išsiaiškinimai, Kūrybos prasmė ir meno taisyklės, Savišvieta, Dainos, Giesmės, Eilės, Doras sūnus?


What is it to create? Eternity through perfection. said John Lennon in a dream of Rimas Morkunas.

Note that the creator ends up alone because, in striving for perfection, they are extreme, and go outside the social norms. In this sense, the creator is an independent thinker.

Kūrybos prasmė

Kūryba kausto žmonių dėmesį nes ją galima įvairiai suprasti, ji dviprasmiška, daugiaprasmiška. Kūryba galiu išsakyti savo mintis taip, kad jos prieinamos. Žmonės mane išklauso.

Kūryba taip pat keičia aplinkybes, keičia bendravimo taisykles, tad ja galime puoselėti bendrystę.

Radimas ką veikti, ko veikti, dėl ko, kodėl. Pagauna tą kodėl, ryšį su kodėl. Veikti, tai judėjimas tarp lygmenų, jų derinimas. Kūrinio savybės, tai ženklo savybės. Trys iš jų sieja su "kodėl": tikslinga (kodėl-ar), reikšminga (kodėl-koks), įsimintina (kodėl-ar). Derinant, vienas lygmuo laisvas, kitas pastovus. Vienas požiūris laisvas, kitas nelaisvas. Proto žaismas sieja ryškius židinius, aiškias ribas, atskirtus lygmenis.

Platesnis židinys pasitraukia, kad siauresnis galėtų iškilti. Pasitraukimas yra prasmingumo paneigimas. Ieškojimas yra pastovumo paneigimas. Dėmesys (tarpas) yra betarpiškumo paneigimas.

Vertybė yra suderintas atsakymas. Klausimas yra laisvumo matas.

Dizainas

Design as an unformalized application of Science - converting a question into an answer - or as an application of technology. Is this a healthy family? Philosophy (klausimai) and Technology (atsakymai), Science and Design, Business and Art. Ar tai šeši atvaizdai?

Science deals with discovery, and engineering with design. Engineers are opportunity actualizers, bring value into the world. Bringing about a more desirable future. Foster desirability.

Kūrybiniai sumanymai

Noriu savo kūryba vaizduoti išsiaiškinimus.

Galvoju, ką prasmingo kurti? Galiu vaizduoti širdies ir pasaulio tiesas, kaip kad geros valios pratimuose, užtat žmonių klausimus, temas. Galiu sudaryti rinkinį veidų, juos rūšiuoti pagal jausmus, nuotaikas, ir juos išplėsti kūnais, juos dėlioti, kurti aplinkybes. Galiu sukurti didelį lapą su daugybe veidų ir kūnų, juos dėlioti. Galiu vaizduoti matematikos dėsnius. Galiu sukurti plakatą pristatančią visas savo rodos "Trokštu išmanyti" mintis. Žr.: Kūryba

Noriu menais vaizduoti:

Parsiųstas iš http://www.ms.lt/sodas/Mintys/K%c5%abryba
Puslapis paskutinį kartą pakeistas 2017 spalio 14 d., 14:02