Užrašai

Kviečiu išmąstyti ir puoselėti bendrystę ugdytis, bręsti, gyventi amžinai jau čia ir dabar.

Namelis

Andrius

Santrauka? FFFFFF

Pavaizdavimai? E6E6FF

Asmeniškai? BA9696

Darbai FFFFC0

Išsiaiškinimai D8F1D8

Duomenys? FFE6E6

Užrašai EEEEEE

Nuojauta? AAAAAA

Kitų mintys? ECD9EC

Dievas man? FFECC0

Mieli dalyviai! Visa mano kūryba ir kartu visi šie puslapiai yra visuomenės turtas, kuriuo visi kviečiami laisvai naudotis, dalintis, visaip perkurti. - Andrius

Įranga?

redaguoti

Taika.20200216Straipsnis istorija

Paslėpti nežymius pakeitimus - Rodyti galutinio teksto pakeitimus

2020 vasario 11 d., 00:38 atliko AndriusKulikauskas -
Pakeista 51 eilutė iš:
2020 m. sausio mėn. 18 d., V.Miltinio teatre, papasakojau, kaip nagrinėju sukilimą. Išklojau 1935 metų Kauno žemėlapį. Parodžiau sąrašą adresų, kur 1941 m. Kaune išsidėstė 35 sukilėlių būriai. Ištiesiau laiko juostą su dokumentais, kas vyko diena po dienos. 20 veikėjų pavaizdavau lėlėmis. Šią parodą tikiu plėtoti su kitų pagalba. Ji padeda išnarplioti sudėtingo laikotarpio įvykius.
į:
2020 m. sausio mėn. 18 d., V.Miltinio teatre, papasakojau, kaip nagrinėju sukilimą. Ištiesiau 1935 metų Kauno žemėlapį. Parodžiau sąrašą adresų, kur 1941 m. Kaune išsidėstė 35 sukilėlių būriai. Išklojau laiko juostą su dokumentais, kas vyko diena po dienos. 20 veikėjų pavaizdavau lėlėmis. Šią parodą tikiu plėtoti su kitų pagalba. Ji padeda išnarplioti sudėtingo laikotarpio įvykius.
2020 vasario 11 d., 00:35 atliko AndriusKulikauskas -
Pakeista 23 eilutė iš:
Užtat kartą į mėnesį renkamės šalia Vilniaus sporto rūmų iškelti visokiausius mūsų visuomenės skaudulius. Nusiteikiame taip per dešimt metų įprasminti išniekintas žydų kapines, kaip Vilniaus sopulį. Tokiu būdu tikimės, kad operatorių konkursas žlugs, nes įmonės apskaičiuos, kad tai nėra joks "aukso maišas".
į:
Užtat kartą į mėnesį renkamės šalia Vilniaus sporto rūmų iškelti visokiausius mūsų visuomenės skaudulius. Nusiteikiame taip per dešimt metų įprasminti išniekintas žydų kapines, kaip Vilniaus sopulį. Tokiu būdu tikimės, kad operatorių konkursas žlugs, nes įmonės apskaičiuos, kad tai nėra joks [[https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/2000090181/aukso-maisas-kurio-nesugebama-paimti-kol-sporto-rumai-merdi-pelningi-renginiai-vyksta-kaimyninese-salyse | aukso maišas]].
2020 vasario 11 d., 00:34 atliko AndriusKulikauskas -
Pakeista 19 eilutė iš:
Pirmiausia, man ir mano bendraminčiams rūpi susikalbėti su kitais dėl Vilniaus sporto rūmų, kurių statyba sovietai išniekino seniausias Vilniaus žydų kapines. Lietuvos valstybė ketina Vilniaus sporto rūmus paversti Vilniaus kongresų ir konferencijų centru. Manome, kad tai netinkamas sumanymas, kurio reikėtų atsisakyti. Seimo nario Kęstučio Mąsiulio žodžiais, "Ar padoru žavėtis vantiniu stogu, kai šie rūmai pastatyti ant žydų kaulų, ant vieno iš iškiliausių visų laikų – Vilniaus Gaono kaulų?"
į:
Pirmiausia, man ir mano bendraminčiams rūpi susikalbėti su kitais dėl Vilniaus sporto rūmų, kurių statyba sovietai išniekino seniausias Vilniaus žydų kapines. Lietuvos valstybė ketina Vilniaus sporto rūmus paversti Vilniaus kongresų ir konferencijų centru. Manome, kad tai netinkamas sumanymas, kurio reikėtų atsisakyti. Seimo nario Kęstučio Mąsiulio žodžiais, ''Ar padoru žavėtis vantiniu stogu, kai šie rūmai pastatyti ant žydų kaulų, ant vieno iš iškiliausių visų laikų – Vilniaus Gaono kaulų?''
2020 vasario 11 d., 00:32 atliko AndriusKulikauskas -
Pakeista 3 eilutė iš:
2020 m. sausio mėn. 27 d., Vilniuje, Tarptautinės Holokausto aukų atminimo dienos minėjime, Izraelio ambasadorius Lietuvoje, Yossef Levy, įsimintinoje [[https://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/holokausto-auku-atminimo-diena-sukrecianti-izraelio-ambasadoriaus-kalba-56-1268192 | kalboje]] ragino mus bendromis jėgomis kurti Atminties Architektūrą.
į:
2020 m. sausio mėn. 27 d., Vilniuje, Tarptautinės Holokausto aukų atminimo dienos minėjime, Izraelio ambasadorius Lietuvoje, Yossef Levy, įsimintinoje [[https://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/holokausto-auku-atminimo-diena-sukrecianti-izraelio-ambasadoriaus-kalba-56-1268192 | kalboje]] ragino mus visus bendromis jėgomis kurti Atminties Architektūrą.
2020 vasario 11 d., 00:32 atliko AndriusKulikauskas -
Ištrintos 2-15 eilutės:
* Atminties architektūra
* Valdas Rakutis
* Vilniaus sporto rūmai - pabendravimas
* Kęstutis Masiulis
* LLKS partizanai už demokratinę Lietuvą
* Savanoriai kūrėjai, Vyčio kryžiaus kavalieriai - žydai, žydų gelbėtojai, žydų skriaudėjai
* Prezidento klausimas
* kolektyvinė atmintis
* Kukliansky - nėra kolektyvinės atsakomybės
* Rusijos opozicija
* eitynėse - lietuvių tautos valios reiškėjai
* atsakyti už žmoniją
Pakeistos 162-175 eilutės iš
* Vilniaus sporto rūmai telkia tautos valios reiškėjus
į:
* Vilniaus sporto rūmai telkia tautos valios reiškėjus

* Atminties architektūra
* Valdas Rakutis
* Vilniaus sporto rūmai - pabendravimas
* Kęstutis Masiulis
* LLKS partizanai už demokratinę Lietuvą
* Savanoriai kūrėjai, Vyčio kryžiaus kavalieriai - žydai, žydų gelbėtojai, žydų skriaudėjai
* Prezidento klausimas
* kolektyvinė atmintis
* Kukliansky - nėra kolektyvinės atsakomybės
* Rusijos opozicija
* eitynėse - lietuvių tautos valios reiškėjai
* atsakyti už žmoniją
2020 vasario 11 d., 00:31 atliko AndriusKulikauskas -
Pakeistos 17-19 eilutės iš
'''Įvadas'''

Pranckietis
...
į:
2020 m. sausio mėn. 27 d., Vilniuje, Tarptautinės Holokausto aukų atminimo dienos minėjime, Izraelio ambasadorius Lietuvoje, Yossef Levy, įsimintinoje [[https://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/holokausto-auku-atminimo-diena-sukrecianti-izraelio-ambasadoriaus-kalba-56-1268192 | kalboje]] ragino mus bendromis jėgomis kurti Atminties Architektūrą.

''Prieš keletą dienų mes grįžome iš Jeruzalės, kur gerbiamas Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis ir jo delegacija drauge su pasaulio lyderiais atidavė pagarbą Holokausto aukoms, davė pažadą kovoti su antisemitizmu ir išreiškė gilų įsipareigojimą toliau kurti Atminties architektūrą. [...]''

''Gerbiamas ministre, gerbiama pirmininke, brangūs draugai, kartu statykime geresnę Atminties Architektūrą, kuri būtų vientisa, nesuklastota, paremta faktais ir pasitikėjimu. Girkime tuos herojus, kurie mėgino išgelbėti nekaltą mergaitę ar berniuką nuo neteisingos mirties. Atsiverskime knygas ir skaitykime, girdėkime tuos tylius aukų balsus, kurie prašo papasakoti jų istoriją. Susivienykime turėdami tvirtą nuostatą, kad antisemitizmas ir rasizmas yra liga, kuri privalo būti įveikta. Ačiū, kad šiandien esate čia. Mes žavimės žingsniais, kuriuos žengia Lietuva, siekdama statyti tiltus virš gilių ir tamsių praeities vandenų. Mes tai suprantame ir labai vertiname. Ši ceremonija šiandien mums visiems labai svarbi. Holokausto istorija nėra tik žydų tautos istorija, tai taip pat ir Lietuvos istorija.''

'''Ar bandysime susitarti?'''
2020 vasario 11 d., 00:18 atliko AndriusKulikauskas -
Pakeista 45 eilutė iš:
Vasario 16 d. ypatingą dėmesį skiriame susipažinti su Lietuvos nepriklausomybės kūrėjais. Lietuviai ir žydai tuomet puikiai sutarė.
į:
Vasario 16 d. ypatingą dėmesį skiriame susipažinti su Lietuvos nepriklausomybės kūrėjais, kuriuos Vilius Kavaliauskas pristato savo enciklopedijose. Lietuviai ir žydai tais laikais gražiai sutarė.
2020 vasario 10 d., 23:58 atliko AndriusKulikauskas -
Pakeista 57 eilutė iš:
Sovietams ir naciams okupavus Lietuvą, vieni 1918-1920 metų nepriklausomybės kovų bendražygiai tapo aukomis, antri gynėjais, treti skriaudėjais, ketvirti gelbėtojais. Kaip iš viso to pasimokyti?
į:
Sovietams ir naciams okupavus Lietuvą, vieni 1918-1920 metų nepriklausomybės kovų bendražygiai tapo aukomis, antri kovotojais, treti skriaudėjais, ketvirti gelbėtojais. Kaip iš viso to pasimokyti?
2020 vasario 10 d., 23:56 atliko AndriusKulikauskas -
Pakeista 31 eilutė iš:
Mūsų, panašiai manančių, tuo tarpu labai nedaug. Visgi daugelis sutariame, kad būtent šiam klausimui reikėtų sutelkti savo jėgas.
į:
Mūsų, panašiai manančių, tuo tarpu labai nedaug. Visgi, būtent šiam klausimui telksime savo jėgas.
2020 vasario 10 d., 23:55 atliko AndriusKulikauskas -
Pakeista 65 eilutė iš:
Andrius Kulikauskas, filosofas, ms@ms.lt, +370 607 27 665
į:
Andrius Kulikauskas, filosofas, ms@ms.lt, +370 607 27 665, VieningaLietuva.com
2020 vasario 10 d., 23:54 atliko AndriusKulikauskas -
Pridėtos 64-65 eilutės:

Andrius Kulikauskas, filosofas, ms@ms.lt, +370 607 27 665
2020 vasario 10 d., 23:53 atliko AndriusKulikauskas -
Pakeista 25 eilutė iš:
Kas yra atminties architektūra? Sakyčiau, tai žaidimo taisyklės, ar tiesiog gairės, kaip susikalbėti istorijos klausimais. Apie tai pasikalbu su karo istoriku Valdu Rakučiu, organizatoriumi Valdu Valiūnu, filosofu Gintautu Žemaičiu, gidu Chaimu Bargmanu, leidėju Linu Vildžiūnu, kultūrologu Dovid Katz, visuomeninku Rimantu Stankevičiumi, istoriku Antonio Chiaese, rašytoja Dalia Epšteinaite, publicistu Evaldu Balčiūnu, istorijos tyrėju Geršonu Taicu, kardiologu Aleksandru Vitkumi, matematiku Eugenijumi Palioku, nacionalistu Giedriumi Šarkanu, žurnalistu Viliumi Kavaliausku, rabinu Elchononu Baronu, rabinu Aaronu Kotleriu ir su savo tėvu, inžinieriumi, Edmundu Kulikausku. Tikiu plėsti šį ratą žmonių.
į:
Kas yra atminties architektūra? Sakyčiau, tai žaidimo taisyklės, ar tiesiog gairės, kaip susikalbėti istorijos klausimais. Apie tai pasikalbu su karo istoriku Valdu Rakučiu, organizatoriumi Valdu Valiūnu, filosofu Gintautu Žemaičiu, gidu Chaimu Bargmanu, leidėju Linu Vildžiūnu, kalbotyrininku Dovid Katz, visuomenininku Rimantu Stankevičiumi, istoriku Antonio Chiaese, rašytoja Dalia Epšteinaite, publicistu Evaldu Balčiūnu, istorijos tyrėju Geršonu Taicu, kardiologu Aleksandru Vitkumi, matematiku Eugenijumi Palioku, nacionalistu Giedriumi Šarkanu, žurnalistu Viliumi Kavaliausku, rabinu Elchononu Baronu, rabinu Aaronu Kotleriu ir su savo tėvu, inžinieriumi, Edmundu Kulikausku. Tikiu plėsti šį ratą žmonių.
2020 vasario 10 d., 23:49 atliko AndriusKulikauskas -
Pakeista 33 eilutė iš:
Užtat kartą į mėnesį renkamės šalia Vilniaus sporto rūmų iškelti visokiausius mūsų visuomenės skaudulius. Nusiteikiame per dešimt metų įprasminti išniekintas žydų kapines, kaip Vilniaus sopulį. Tokiu būdu tikimės, kad operatorių konkursas žlugs, nes įmonės apskaičiuos, kad tai nėra joks "aukso maišas".
į:
Užtat kartą į mėnesį renkamės šalia Vilniaus sporto rūmų iškelti visokiausius mūsų visuomenės skaudulius. Nusiteikiame taip per dešimt metų įprasminti išniekintas žydų kapines, kaip Vilniaus sopulį. Tokiu būdu tikimės, kad operatorių konkursas žlugs, nes įmonės apskaičiuos, kad tai nėra joks "aukso maišas".
2020 vasario 10 d., 23:48 atliko AndriusKulikauskas -
Pakeista 33 eilutė iš:
Užtat kartą į mėnesį renkamės šalia Vilniaus sporto rūmų iškelti visokiausius mūsų visuomenės skaudulius. Nusiteikiame per dešimt metų įprasminti išniekintas žydų kapines, kaip Vilniaus sopulį. Tokiu būdu tikimės, kad galimi operatoriai apskaičiuos, kad tai nėra joks "aukso maišas".
į:
Užtat kartą į mėnesį renkamės šalia Vilniaus sporto rūmų iškelti visokiausius mūsų visuomenės skaudulius. Nusiteikiame per dešimt metų įprasminti išniekintas žydų kapines, kaip Vilniaus sopulį. Tokiu būdu tikimės, kad operatorių konkursas žlugs, nes įmonės apskaičiuos, kad tai nėra joks "aukso maišas".
2020 vasario 10 d., 23:46 atliko AndriusKulikauskas -
Pakeista 57 eilutė iš:
Sovietams ir naciams okupavus Lietuvą, vieni 1918-1920 metų nepriklausomybės kovų bendražygiai tapo aukomis, kiti skriaudėjais, kiti gelbėtojais. Kaip iš viso to pasimokyti?
į:
Sovietams ir naciams okupavus Lietuvą, vieni 1918-1920 metų nepriklausomybės kovų bendražygiai tapo aukomis, antri gynėjais, treti skriaudėjais, ketvirti gelbėtojais. Kaip iš viso to pasimokyti?
2020 vasario 10 d., 23:44 atliko AndriusKulikauskas -
Pakeistos 21-24 eilutės iš
"Vardan geresnių lietuvių ir litvakų santykių, ar Jus domintų bandyti susitarti dėl atminties architektūros?"

Seimo
narys Arūnas Gumuliauskas man atsakė, "Aišku, domintų. Susitaikymo klausimas yra labai svarbus ir būtent ta linkme dirbu."
į:
''Vardan geresnių lietuvių ir litvakų santykių, ar Jus domintų bandyti susitarti dėl atminties architektūros?''

Seimo
narys Arūnas Gumuliauskas man atsakė, ''Aišku, domintų. Susitaikymo klausimas yra labai svarbus ir būtent ta linkme dirbu.''
Pridėtos 36-37 eilutės:

Šiame nesutarime, kaip dažnai būna, išryškėja skirtumas tarp liberalizmo ir konservatyvizmo. Liberalizmas yra nepagrįsta pagarba pažangai, o konservatyvizmas yra nepagrįsta pagarba paveldui. Nesutarimas mus verčia pasistengti savo pagarbą pagrįsti.
2020 vasario 10 d., 23:39 atliko AndriusKulikauskas -
Pakeista 55 eilutė iš:
Sovietams ir naciams okupavus Lietuvą, vieni 1918-1920 metų nepriklausomybės kovų bendražygiai tapo aukomis, kiti skriaudėjais, kiti gelbėtojais. Kaip iš to pasimokyti?
į:
Sovietams ir naciams okupavus Lietuvą, vieni 1918-1920 metų nepriklausomybės kovų bendražygiai tapo aukomis, kiti skriaudėjais, kiti gelbėtojais. Kaip iš viso to pasimokyti?
2020 vasario 10 d., 23:37 atliko AndriusKulikauskas -
Pakeista 41 eilutė iš:
Vasario 16 d., sekmadienį, 12:00-14:00, kviečiame į pabendravimą šalia Vilniaus sporto rūmų, Rinktinės g. 1, į rytus nuo gatvės, ant vejos. Ateikime su lietuviškom vėliavom, ir kas nori, su savo minčių ar žinių ar sumanymų ekspozicijom. Tikimės su laiku iš mūsų plakatų išaugs paroda.
į:
Vasario 16 d., sekmadienį, 12:00-14:00, kviečiame į pabendravimą šalia Vilniaus sporto rūmų, Rinktinės g. 1, į rytus nuo gatvės, ant vejos. Ateikime su lietsargiais, su lietuviškom vėliavom, ir kas nori, su savo minčių ar žinių ar sumanymų ekspozicijom. Tikimės su laiku iš mūsų plakatų išaugs paroda.
2020 vasario 10 d., 23:36 atliko AndriusKulikauskas -
Pakeistos 35-36 eilutės iš
Sausio mėn. 12 d. mūsų susirinko dvylika žmonių. Ne visi sutariame dėl Vilniaus sporto rūmų likimo. Pavyzdžiui, Geršonas Taicas yra išsakęs Lietuvos žydų bendruomenės [[https://www.lzb.lt/2019/12/12/del-sporto-rumu-rekonstrukcijos-ant-esanciu-senuju-vilniaus-zydu-snipiskiu-piramonto-kapiniu-i-nauja-kongresu-centra/ | pritarimą rekonstrukcijai]]. Visgi, 46,000 žmonių pasirašė [[https://www.change.org/p/hon-dalia-grybauskaite-please-move-new-vilnius-convention-center-project-away-from-the-old-jewish-cemetery | Rūtos Bloštein peticiją]] atsisakyti šio sumanymo. Demokratiškai išrinkta Vilniaus žydų bendruomenė ją palaiko. Trijų žymiausių, iš Myriaus, Slucko ir Panevėžio kilusių litvakų ješivų atstovai išdėstė Lietuvos ambasadorei Izraelyje, Linai Antanavičienei, savo [[https://www.youtube.com/watch?v=a7qrVhbVs_I&feature=youtu.be | paprieštaravimus bet kokiam rūmų panaudojimui]]. Julius Norwilla yra [[https://www.7md.lt/mums-raso/2020-01-31/Vilniaus-danse-macabre-centras- | pagrindęs sumanymą]] nugriauti rūmus ir atstatyti Vilniaus seniausias žydų kapines.
į:
Sausio mėn. 12 d. mūsų susirinko dvylika žmonių. Ne visi sutariame dėl Vilniaus sporto rūmų likimo. Pavyzdžiui, Geršonas Taicas yra išsakęs Lietuvos žydų bendruomenės [[https://www.lzb.lt/2019/12/12/del-sporto-rumu-rekonstrukcijos-ant-esanciu-senuju-vilniaus-zydu-snipiskiu-piramonto-kapiniu-i-nauja-kongresu-centra/ | pritarimą]] rekonstrukcijai. Visgi, 46,000 žmonių pasirašė Rūtos Bloštein [[https://www.change.org/p/hon-dalia-grybauskaite-please-move-new-vilnius-convention-center-project-away-from-the-old-jewish-cemetery | peticiją]] atsisakyti šio sumanymo. Demokratiškai išrinkta Vilniaus žydų bendruomenė ją palaiko. Trijų žymiausių, iš Myriaus, Slucko ir Panevėžio kilusių litvakų ješivų atstovai išdėstė Lietuvos ambasadorei Izraelyje, Linai Antanavičienei, savo [[https://www.youtube.com/watch?v=a7qrVhbVs_I&feature=youtu.be | paprieštaravimus]] bet kokiam rūmų panaudojimui. Julius Norwilla yra pagrindęs [[https://www.7md.lt/mums-raso/2020-01-31/Vilniaus-danse-macabre-centras- | sumanymą]] nugriauti rūmus ir atstatyti Vilniaus seniausias žydų kapines.
Pakeista 45 eilutė iš:
1949 m. vasario mėn. 16 d. Lietuvos laisvės kovų sąjūdžio tarybos deklaracija atsirėmė į būtent šitą mūsų valstybės laikotarpį.
į:
1949 m. vasario mėn. 16 d. Lietuvos laisvės kovų sąjūdžio tarybos [[http://genocid.lt/UserFiles/Image/Muziejus/Virt_parodos/signatarai/20090205_deklaracija.jpg | deklaracija]] atsirėmė į būtent šį mūsų valstybės laikotarpį. Išskiriu:
2020 vasario 10 d., 23:33 atliko AndriusKulikauskas -
Pakeista 35 eilutė iš:
Sausio mėn. 12 d. mūsų susirinko dvylika žmonių. Ne visi sutariame dėl Vilniaus sporto rūmų likimo. Pavyzdžiui, Geršonas Taicas yra išsakęs Lietuvos žydų bendruomenės [[https://www.lzb.lt/2019/12/12/del-sporto-rumu-rekonstrukcijos-ant-esanciu-senuju-vilniaus-zydu-snipiskiu-piramonto-kapiniu-i-nauja-kongresu-centra/ | pritarimą rekonstrukcijai]]. Nepaisant to, 46,000 žmonių pasirašė [[https://www.change.org/p/hon-dalia-grybauskaite-please-move-new-vilnius-convention-center-project-away-from-the-old-jewish-cemetery | Rūtos Bloštein peticiją]] atsisakyti šio sumanymo. Demokratiškai išrinkta Vilniaus žydų bendruomenė ją palaiko. Trijų žymiausių, iš Myriaus, Slucko ir Panevėžio kilusių litvakų ješivų atstovai išdėstė Lietuvos ambasadorei Izraelyje, Linai Antanavičienei, savo [[https://www.youtube.com/watch?v=a7qrVhbVs_I&feature=youtu.be | paprieštaravimus bet kokiam rūmų panaudojimui]]. Julius Norwilla yra [[https://www.7md.lt/mums-raso/2020-01-31/Vilniaus-danse-macabre-centras- | pagrindęs sumanymą]] nugriauti rūmus ir atstatyti Vilniaus seniausias žydų kapines.
į:
Sausio mėn. 12 d. mūsų susirinko dvylika žmonių. Ne visi sutariame dėl Vilniaus sporto rūmų likimo. Pavyzdžiui, Geršonas Taicas yra išsakęs Lietuvos žydų bendruomenės [[https://www.lzb.lt/2019/12/12/del-sporto-rumu-rekonstrukcijos-ant-esanciu-senuju-vilniaus-zydu-snipiskiu-piramonto-kapiniu-i-nauja-kongresu-centra/ | pritarimą rekonstrukcijai]]. Visgi, 46,000 žmonių pasirašė [[https://www.change.org/p/hon-dalia-grybauskaite-please-move-new-vilnius-convention-center-project-away-from-the-old-jewish-cemetery | Rūtos Bloštein peticiją]] atsisakyti šio sumanymo. Demokratiškai išrinkta Vilniaus žydų bendruomenė ją palaiko. Trijų žymiausių, iš Myriaus, Slucko ir Panevėžio kilusių litvakų ješivų atstovai išdėstė Lietuvos ambasadorei Izraelyje, Linai Antanavičienei, savo [[https://www.youtube.com/watch?v=a7qrVhbVs_I&feature=youtu.be | paprieštaravimus bet kokiam rūmų panaudojimui]]. Julius Norwilla yra [[https://www.7md.lt/mums-raso/2020-01-31/Vilniaus-danse-macabre-centras- | pagrindęs sumanymą]] nugriauti rūmus ir atstatyti Vilniaus seniausias žydų kapines.
2020 vasario 10 d., 23:32 atliko AndriusKulikauskas -
Pakeista 29 eilutė iš:
Pirmiausia, man ir mano bendraminčiams rūpi susikalbėti su kitais dėl Vilniaus sporto rūmų, kurių statyba sovietai išniekino seniausias Vilniaus žydų kapines. Lietuvos valstybė numačiusi Vilniaus sporto rūmus paversti Vilniaus kongresų ir konferencijų centru. Manome, kad tai netinkamas sumanymas, kurio reikėtų atsisakyti. Seimo nario Kęstučio Mąsiulio žodžiais, "Ar padoru žavėtis vantiniu stogu, kai šie rūmai pastatyti ant žydų kaulų, ant vieno iš iškiliausių visų laikų – Vilniaus Gaono kaulų?"
į:
Pirmiausia, man ir mano bendraminčiams rūpi susikalbėti su kitais dėl Vilniaus sporto rūmų, kurių statyba sovietai išniekino seniausias Vilniaus žydų kapines. Lietuvos valstybė ketina Vilniaus sporto rūmus paversti Vilniaus kongresų ir konferencijų centru. Manome, kad tai netinkamas sumanymas, kurio reikėtų atsisakyti. Seimo nario Kęstučio Mąsiulio žodžiais, "Ar padoru žavėtis vantiniu stogu, kai šie rūmai pastatyti ant žydų kaulų, ant vieno iš iškiliausių visų laikų – Vilniaus Gaono kaulų?"
2020 vasario 10 d., 23:31 atliko AndriusKulikauskas -
Pakeista 57 eilutė iš:
2019 m. birželio mėn. 19 d., Lietuvos istorijos instituto istorikė Rasa Čepaitienė ragino valstybę ir visuomenę imtis 24-ių klausimų, pradedant "Kokia 1941 m. birželio sukilimo reikšmė ir kur dėti vertybinius akcentus?" ir baigiant "Ko tylime?"
į:
2019 m. birželio mėn. 19 d., Lietuvos istorijos instituto istorikė Rasa Čepaitienė ragino valstybę ir visuomenę imtis [[https://www.minfo.lt/posts/rasos-svente-iprasmina-rasos-klausimai | 24-ių klausimų]], pradedant "Kokia 1941 m. birželio sukilimo reikšmė ir kur dėti vertybinius akcentus?" ir baigiant "Ko tylime?"
2020 vasario 10 d., 23:30 atliko AndriusKulikauskas -
Pakeistos 45-49 eilutės iš
1949 m. vasario mėn. 16 d. Lietuvos laisvės kovų sąjūdžio vadovaiSovietams ir naciams okupavus Lietuvą, vieni
bendražygiai tapo aukomis, kiti skriaudėjais, kiti gelbėtojais. Kaip iš to pasimokyti?
į:
1949 m. vasario mėn. 16 d. Lietuvos laisvės kovų sąjūdžio tarybos deklaracija atsirėmė į būtent šitą mūsų valstybės laikotarpį.
* 3. Valstybinė Lietuvos santvarka - demokratinė respublika.
* 4. Suvereninė Lietuvos valdžia priklauso tautai.
* 5. Lietuvos valdymas vykdomas per laisvais, demokratiniais, visuotiniais, lygiais, slaptais rinkimais išrinktą Seimą ir sudarytą Vyriausybę.
* 14. Lietuvos valstybės atstatymas, ligi Seimo bus priimta ir paskelbta žmogaus laisvės ir demokratijos siekimus atitinkanti valstybės konstitucija, vykdomas pagal šioje Deklaracijoje paskelbtus nuostatus ir 1922 m Lietuvos Konstitucijos dvasią.
* 15. Atstatytoji Lietuvos valstybė garantuoja lygias teises visiems Lietuvos piliečiams, neprasikaltusiems lietuvių tautos interesams.
* 17. Asmenys, bolševikinės arba vokiškosios okupacijos metu išdavę Tėvynę bendradarbiavimu su priešu, savo veiksmais ar įtaka pakenkę tautos išsilaisvinimo kovai, susitepę išdavystėmis ar krauju, yra atsakingi prieš Lietuvos Teismą.
* 21. LLKS Taryba, glaudžioje vienybėje su kovojančia tauta, kviečia visus geros valios lietuvius, gyvenančius tėvynėje ir už jos ribų, pamiršti įsitikinimų skirtumus ir įsijungti į aktyvų tautos išsilaisvinimo darbą.
* 22. LLKS Taryba, prisidėdama prie kitų tautų pastangų sukurti pasaulyje teisingumu ir laisve pagrįstą pastovią taiką, besiremiančią pilnutiniu įgyvendinimu tikrosios demokratijos principų, išplaukiančių iš krikščioniškosios moralės supratimo ir paskelbtų Atlanto Chartoje, Keturiose Laisvėse, 12-jo Prezidento Trumano Punktų, Žmogaus Teisių Deklaracijoje ir kitose teisingumo ir laisvės deklaracijose, prašo visą demokratinį pasaulį pagalbos savo tikslams įgyvendinti.

Sovietams ir naciams okupavus Lietuvą, vieni 1918-1920 metų nepriklausomybės kovų
bendražygiai tapo aukomis, kiti skriaudėjais, kiti gelbėtojais. Kaip iš to pasimokyti?
2020 vasario 10 d., 23:16 atliko AndriusKulikauskas -
Pakeista 53 eilutė iš:
2020 m. sausio mėn. 18 d., V.Miltinio teatre, papasakojau, kaip nagrinėju sukilimą. Išklojau 1935 metų Kauno žemėlapį. Parodžiau sąrašą adresų, kur 1941 m. Kaune išsidėstė 35 sukilėlių būriai. Ištiesiau laiko juostą su dokumentais, kas vyko diena po dienos. 20 veikėjų pavaizdavau lėlėmis. Šią parodą tikiu plėtoti su kitų pagalba. Ji padeda susigaudyti sudėtingo laikotarpio įvykiuose.
į:
2020 m. sausio mėn. 18 d., V.Miltinio teatre, papasakojau, kaip nagrinėju sukilimą. Išklojau 1935 metų Kauno žemėlapį. Parodžiau sąrašą adresų, kur 1941 m. Kaune išsidėstė 35 sukilėlių būriai. Ištiesiau laiko juostą su dokumentais, kas vyko diena po dienos. 20 veikėjų pavaizdavau lėlėmis. Šią parodą tikiu plėtoti su kitų pagalba. Ji padeda išnarplioti sudėtingo laikotarpio įvykius.
2020 vasario 10 d., 23:16 atliko AndriusKulikauskas -
Pakeista 53 eilutė iš:
2020 m. sausio mėn. 18 d., V.Miltinio teatre, papasakojau, kaip nagrinėju sukilimą. Išklojau 1935 metų Kauno žemėlapį. Parodžiau sąrašą adresų, kur 1941 m. Kaune išsidėstė 35 sukilėlių būriai. Išklojau laiko juostą su dokumentais, kas vyko diena po dienos. 20 veikėjų pavaizdavau lėlėmis. Šią parodą tikiu plėsti su kitų pagalba. Ji padeda susigaudyti sudėtingo laikotarpio įvykiuose.
į:
2020 m. sausio mėn. 18 d., V.Miltinio teatre, papasakojau, kaip nagrinėju sukilimą. Išklojau 1935 metų Kauno žemėlapį. Parodžiau sąrašą adresų, kur 1941 m. Kaune išsidėstė 35 sukilėlių būriai. Ištiesiau laiko juostą su dokumentais, kas vyko diena po dienos. 20 veikėjų pavaizdavau lėlėmis. Šią parodą tikiu plėtoti su kitų pagalba. Ji padeda susigaudyti sudėtingo laikotarpio įvykiuose.
2020 vasario 10 d., 23:15 atliko AndriusKulikauskas -
Pakeistos 55-57 eilutės iš
Mokomės iš savo skaudulių, rūpesčių, klausimų, tyrimų, atsakymų, ieškojimų sąlyčio taškų, ir pagarbaus bendravimo. Taip ir vystome atminties architektūrą.
į:
Mokomės iš savo skaudulių, rūpesčių, klausimų, tyrimų, atsakymų, ieškojimų sąlyčio taškų, ir pagarbaus bendravimo. Taip ir vystome atminties architektūrą. Kviečiame prisijungti.

----------------------------------
2020 vasario 10 d., 23:12 atliko AndriusKulikauskas -
Pridėtos 19-20 eilutės:
Pranckietis...
Pakeista 35 eilutė iš:
Sausio mėn. 12 d. mūsų susirinko dvylika žmonių. Ne visi sutariame dėl Vilniaus sporto rūmų likimo. Pavyzdžiui, Geršonas Taicas yra išsakęs Lietuvos žydų bendruomenės [[https://www.lzb.lt/2019/12/12/del-sporto-rumu-rekonstrukcijos-ant-esanciu-senuju-vilniaus-zydu-snipiskiu-piramonto-kapiniu-i-nauja-kongresu-centra/ | pritarimą rekonstrukcijai]]. Demokratiškai išrinkta Vilniaus žydų bendruomenė prieštarauja rekonstrukcijai. Trijų žymiausių, iš Myriaus, Slucko ir Panevėžio kilusių litvakų ješivų atstovai išdėstė Lietuvos ambasadorei Izraelyje, Linai Antanavičienei, savo [[https://www.youtube.com/watch?v=a7qrVhbVs_I&feature=youtu.be | paprieštaravimus bet kokiai veiklai]]. Julius Norwilla yra [[https://www.7md.lt/mums-raso/2020-01-31/Vilniaus-danse-macabre-centras- | pagrindęs sumanymą]] nugriauti rūmus ir atstatyti Vilniaus seniausias žydų kapines.
į:
Sausio mėn. 12 d. mūsų susirinko dvylika žmonių. Ne visi sutariame dėl Vilniaus sporto rūmų likimo. Pavyzdžiui, Geršonas Taicas yra išsakęs Lietuvos žydų bendruomenės [[https://www.lzb.lt/2019/12/12/del-sporto-rumu-rekonstrukcijos-ant-esanciu-senuju-vilniaus-zydu-snipiskiu-piramonto-kapiniu-i-nauja-kongresu-centra/ | pritarimą rekonstrukcijai]]. Nepaisant to, 46,000 žmonių pasirašė [[https://www.change.org/p/hon-dalia-grybauskaite-please-move-new-vilnius-convention-center-project-away-from-the-old-jewish-cemetery | Rūtos Bloštein peticiją]] atsisakyti šio sumanymo. Demokratiškai išrinkta Vilniaus žydų bendruomenė ją palaiko. Trijų žymiausių, iš Myriaus, Slucko ir Panevėžio kilusių litvakų ješivų atstovai išdėstė Lietuvos ambasadorei Izraelyje, Linai Antanavičienei, savo [[https://www.youtube.com/watch?v=a7qrVhbVs_I&feature=youtu.be | paprieštaravimus bet kokiam rūmų panaudojimui]]. Julius Norwilla yra [[https://www.7md.lt/mums-raso/2020-01-31/Vilniaus-danse-macabre-centras- | pagrindęs sumanymą]] nugriauti rūmus ir atstatyti Vilniaus seniausias žydų kapines.
2020 vasario 10 d., 23:06 atliko AndriusKulikauskas -
Pakeistos 41-42 eilutės iš
Vasario 16 d. ypatingą dėmesį skiriame susipažinti su Lietuvos nepriklausomybės kūrėjais. Lietuviai ir žydai tuomet puikiai sutarė. Vėliau, sovietams ir naciams okupavus Lietuvą, vieni bendražygiai tapo aukomis, kiti skriaudėjais, kiti gelbėtojais. Kaip iš to pasimokyti?
į:
Vasario 16 d. ypatingą dėmesį skiriame susipažinti su Lietuvos nepriklausomybės kūrėjais. Lietuviai ir žydai tuomet puikiai sutarė.

1949 m. vasario mėn. 16 d. Lietuvos laisvės kovų sąjūdžio vadovaiSovietams
ir naciams okupavus Lietuvą, vieni bendražygiai tapo aukomis, kiti skriaudėjais, kiti gelbėtojais. Kaip iš to pasimokyti?
Pakeistos 51-53 eilutės iš
2020 m. sausio mėn. 18 d., V.Miltinio teatre, papasakojau, kaip nagrinėju sukilimą. Išklojau 1935 metų Kauno žemėlapį. Parodžiau kur 38 Kaune buvusių sukilėlių

Įdomu, kad 1949 m. vasario mėn
. 16 d. Lietuvos
į:
2020 m. sausio mėn. 18 d., V.Miltinio teatre, papasakojau, kaip nagrinėju sukilimą. Išklojau 1935 metų Kauno žemėlapį. Parodžiau sąrašą adresų, kur 1941 m. Kaune išsidėstė 35 sukilėlių būriai. Išklojau laiko juostą su dokumentais, kas vyko diena po dienos. 20 veikėjų pavaizdavau lėlėmis. Šią parodą tikiu plėsti su kitų pagalba. Ji padeda susigaudyti sudėtingo laikotarpio įvykiuose.
2020 vasario 10 d., 22:59 atliko AndriusKulikauskas -
Pakeistos 27-28 eilutės iš
Pirmiausia, man ir mano bendraminčiams rūpi susikalbėti su kitais dėl Vilniaus sporto rūmų, kurių statyba sovietai išniekino seniausias Vilniaus žydų kapines. Lietuvos valstybė numačiusi Vilniaus sporto rūmus paversti Vilniaus kongresų ir konferencijų rūmais. Manome, kad tai netinkamas sumanymas, kurio reikėtų atsisakyti. Seimo nario Kęstučio Mąsiulio žodžiais, "Ar padoru žavėtis vantiniu stogu, kai šie rūmai pastatyti ant žydų kaulų, ant vieno iš iškiliausių visų laikų – Vilniaus Gaono kaulų?"
į:
Pirmiausia, man ir mano bendraminčiams rūpi susikalbėti su kitais dėl Vilniaus sporto rūmų, kurių statyba sovietai išniekino seniausias Vilniaus žydų kapines. Lietuvos valstybė numačiusi Vilniaus sporto rūmus paversti Vilniaus kongresų ir konferencijų centru. Manome, kad tai netinkamas sumanymas, kurio reikėtų atsisakyti. Seimo nario Kęstučio Mąsiulio žodžiais, "Ar padoru žavėtis vantiniu stogu, kai šie rūmai pastatyti ant žydų kaulų, ant vieno iš iškiliausių visų laikų – Vilniaus Gaono kaulų?"
Pakeista 33 eilutė iš:
Sausio mėn. 12 d. mūsų susirinko dvylika žmonių. Ne visi sutariame dėl Vilniaus sporto rūmų likimo. Pavyzdžiui, Geršonas Taicas yra išsakęs Lietuvos žydų bendruomenės [[https://www.lzb.lt/2019/12/12/del-sporto-rumu-rekonstrukcijos-ant-esanciu-senuju-vilniaus-zydu-snipiskiu-piramonto-kapiniu-i-nauja-kongresu-centra/ | pritarimą rekonstrukcijai]]. Demokratiškai išrinkta Vilniaus žydų bendruomenė prieštarauja rekonstrukcijai. Trijų žymiausių, iš Myriaus, Slucko ir Panevėžio kilusių litvakų ješivų atstovai išdėstė Lietuvos ambasadorei Izraelyje, Linai Antanavičienei, savo [[https://www.youtube.com/watch?v=a7qrVhbVs_I&feature=youtu.be | paprieštaravimus rekonstrukcijai]]. Julius Norwilla yra [[https://www.7md.lt/mums-raso/2020-01-31/Vilniaus-danse-macabre-centras- | pagrindęs sumanymą]] nugriauti rūmus ir atstatyti Vilniaus seniausias žydų kapines.
į:
Sausio mėn. 12 d. mūsų susirinko dvylika žmonių. Ne visi sutariame dėl Vilniaus sporto rūmų likimo. Pavyzdžiui, Geršonas Taicas yra išsakęs Lietuvos žydų bendruomenės [[https://www.lzb.lt/2019/12/12/del-sporto-rumu-rekonstrukcijos-ant-esanciu-senuju-vilniaus-zydu-snipiskiu-piramonto-kapiniu-i-nauja-kongresu-centra/ | pritarimą rekonstrukcijai]]. Demokratiškai išrinkta Vilniaus žydų bendruomenė prieštarauja rekonstrukcijai. Trijų žymiausių, iš Myriaus, Slucko ir Panevėžio kilusių litvakų ješivų atstovai išdėstė Lietuvos ambasadorei Izraelyje, Linai Antanavičienei, savo [[https://www.youtube.com/watch?v=a7qrVhbVs_I&feature=youtu.be | paprieštaravimus bet kokiai veiklai]]. Julius Norwilla yra [[https://www.7md.lt/mums-raso/2020-01-31/Vilniaus-danse-macabre-centras- | pagrindęs sumanymą]] nugriauti rūmus ir atstatyti Vilniaus seniausias žydų kapines.
2020 vasario 10 d., 22:55 atliko AndriusKulikauskas -
Pakeista 27 eilutė iš:
Pirmiausia, man ir mano bendraminčiams rūpi susikalbėti su kitais dėl Vilniaus sporto rūmų, kuriais sovietai išniekino seniausias Vilniaus žydų kapines. Lietuvos valstybė numačiusi Vilniaus sporto rūmus paversti Vilniaus kongresų ir konferencijų rūmais. Manome, kad tai netinkamas sumanymas, kurio reikėtų atsisakyti. Seimo nario Kęstučio Mąsiulio žodžiais, "Ar padoru žavėtis vantiniu stogu, kai šie rūmai pastatyti ant žydų kaulų, ant vieno iš iškiliausių visų laikų – Vilniaus Gaono kaulų?"
į:
Pirmiausia, man ir mano bendraminčiams rūpi susikalbėti su kitais dėl Vilniaus sporto rūmų, kurių statyba sovietai išniekino seniausias Vilniaus žydų kapines. Lietuvos valstybė numačiusi Vilniaus sporto rūmus paversti Vilniaus kongresų ir konferencijų rūmais. Manome, kad tai netinkamas sumanymas, kurio reikėtų atsisakyti. Seimo nario Kęstučio Mąsiulio žodžiais, "Ar padoru žavėtis vantiniu stogu, kai šie rūmai pastatyti ant žydų kaulų, ant vieno iš iškiliausių visų laikų – Vilniaus Gaono kaulų?"
2020 vasario 10 d., 22:54 atliko AndriusKulikauskas -
Pakeista 29 eilutė iš:
Mūsų, panašiai manančių, tuo tarpu labai nedaug. Visgi tikime, kad būtent šiam klausimui reikėtų sutelkti savo jėgas.
į:
Mūsų, panašiai manančių, tuo tarpu labai nedaug. Visgi daugelis sutariame, kad būtent šiam klausimui reikėtų sutelkti savo jėgas.
2020 vasario 10 d., 22:53 atliko AndriusKulikauskas -
Pakeistos 33-38 eilutės iš
Sausio mėn. 12 d. mūsų susirinko dvylika žmonių. Ne visi sutariame dėl Vilniaus sporto rūmų likimo. Pavyzdžiui, Geršonas Taicas yra išsakęs Lietuvos žydų bendruomenės [[https://www.lzb.lt/2019/12/12/del-sporto-rumu-rekonstrukcijos-ant-esanciu-senuju-vilniaus-zydu-snipiskiu-piramonto-kapiniu-i-nauja-kongresu-centra/ | pritarimą rekonstrukcijai]]. Tuo tarpu Julius Norwilla yra [[https://www.7md.lt/mums-raso/2020-01-31/Vilniaus-danse-macabre-centras- | išdėstęs prieštaravimus]]. Demokratiškai išrinkta Vilniaus žydų bendruomenė taipogi prieštarauja. Trijų žymiausių litvakų ješivų, kilusių iš Myriaus, Slucko ir Panevėžio, atstovai susitikime su Lietuvos ambasadore Izraelyje, Lina Antanavičiene, jai išdėstė savo [[https://www.youtube.com/watch?v=a7qrVhbVs_I&feature=youtu.be | griežtus paprieštaravimus]].

Mums yra prasminga pabendrauti. Skirtingų žmonių pabendravimas yra didžiausias sukrėtimas mus smukdančiai būklei, pastumdėlių susvetimėjimui, ir šviesiausias pasirengimas trokštamai santvarkai, šviesuolių bendrystei.

Užtat vasario 16 d.
, sekmadienį, 12:00-14:00, kviečiame į pabendravimą šalia Vilniaus sporto rūmų, Rinktinės g. 1, į rytus nuo gatvės, ant vejos. Ateikime su lietuviškom vėliavom, ir kas nori, su savo minčių ar žinių ar sumanymų ekspozicijom. Tikimės su laiku iš mūsų plakatų išaugs paroda.
į:
Sausio mėn. 12 d. mūsų susirinko dvylika žmonių. Ne visi sutariame dėl Vilniaus sporto rūmų likimo. Pavyzdžiui, Geršonas Taicas yra išsakęs Lietuvos žydų bendruomenės [[https://www.lzb.lt/2019/12/12/del-sporto-rumu-rekonstrukcijos-ant-esanciu-senuju-vilniaus-zydu-snipiskiu-piramonto-kapiniu-i-nauja-kongresu-centra/ | pritarimą rekonstrukcijai]]. Demokratiškai išrinkta Vilniaus žydų bendruomenė prieštarauja rekonstrukcijai. Trijų žymiausių, iš Myriaus, Slucko ir Panevėžio kilusių litvakų ješivų atstovai išdėstė Lietuvos ambasadorei Izraelyje, Linai Antanavičienei, savo [[https://www.youtube.com/watch?v=a7qrVhbVs_I&feature=youtu.be | paprieštaravimus rekonstrukcijai]]. Julius Norwilla yra [[https://www.7md.lt/mums-raso/2020-01-31/Vilniaus-danse-macabre-centras- | pagrindęs sumanymą]] nugriauti rūmus ir atstatyti Vilniaus seniausias žydų kapines.

Mums yra prasminga bendrauti. Skirtingų žmonių pabendravimas yra didžiausias sukrėtimas mus smukdančiai būklei, pastumdėlių susvetimėjimui
, ir šviesiausias pasirengimas trokštamai santvarkai, šviesuolių bendrystei.
Pakeistos 39-40 eilutės iš
Vasario 16 d. ypatingą dėmesį skiriame susipažinti su Lietuvos nepriklausomybės kūrėjais. Lietuviai ir žydai puikiai sutarė. Galime iš tų laikų pasimokyti.
į:
Vasario 16 d., sekmadienį, 12:00-14:00, kviečiame į pabendravimą šalia Vilniaus sporto rūmų, Rinktinės g. 1, į rytus nuo gatvės, ant vejos. Ateikime su lietuviškom vėliavom, ir kas nori, su savo minčių ar žinių ar sumanymų ekspozicijom. Tikimės su laiku iš mūsų plakatų išaugs paroda.

Vasario 16 d. ypatingą dėmesį skiriame susipažinti su Lietuvos nepriklausomybės kūrėjais. Lietuviai ir žydai tuomet puikiai sutarė. Vėliau, sovietams ir naciams okupavus Lietuvą, vieni bendražygiai tapo aukomis, kiti skriaudėjais, kiti gelbėtojais. Kaip iš to pasimokyti?

2019 m. birželio mėn. 19 d., Lietuvos istorijos instituto istorikė Rasa Čepaitienė ragino valstybę ir visuomenę imtis 24-ių klausimų, pradedant "Kokia 1941 m. birželio sukilimo reikšmė ir kur dėti vertybinius akcentus?" ir baigiant "Ko tylime?"

2020 m. sausio mėn. 18 d., V.Miltinio teatre, papasakojau, kaip nagrinėju sukilimą. Išklojau 1935 metų Kauno žemėlapį. Parodžiau kur 38 Kaune buvusių sukilėlių
Pakeista 49 eilutė iš:
į:
Mokomės iš savo skaudulių, rūpesčių, klausimų, tyrimų, atsakymų, ieškojimų sąlyčio taškų, ir pagarbaus bendravimo. Taip ir vystome atminties architektūrą.
2020 vasario 10 d., 22:33 atliko AndriusKulikauskas -
Pakeista 35 eilutė iš:
Mums yra prasminga pabendrauti. Skirtingų žmonių pabendravimas yra didžiausias sukrėtimas netrokštamai būklei, pastumdėlių susvetimėjimui, ir šviesiausias pasirengimas trokštamai santvarkai, šviesuolių bendrystei.
į:
Mums yra prasminga pabendrauti. Skirtingų žmonių pabendravimas yra didžiausias sukrėtimas mus smukdančiai būklei, pastumdėlių susvetimėjimui, ir šviesiausias pasirengimas trokštamai santvarkai, šviesuolių bendrystei.
2020 vasario 10 d., 22:33 atliko AndriusKulikauskas -
Pakeistos 31-34 eilutės iš
Užtat kartą į mėnesį renkamės šalia Vilniaus sporto rūmų iškelti visokiausius mūsų visuomenės skaudulius. Nusiteikiame per dešimt metų įprasminti išniekintas žydų kapines, kaip Vilniaus sopulį. Tokiu būdu tikimės, kad galimi operatoriai apskaičiuos, kad tai nėra joks "aukso maišas". Sausio mėn. 12 d. mūsų susirinko dvylika žmonių.

O mums prasmingiausia yra
pabendrauti. Skirtingų žmonių pabendravimas yra didžiausias sukrėtimas netrokštamai būklei, pastumdėlių susvetimėjimui, ir šviesiausias pasirengimas trokštamai santvarkai, šviesuolių bendrystei.
į:
Užtat kartą į mėnesį renkamės šalia Vilniaus sporto rūmų iškelti visokiausius mūsų visuomenės skaudulius. Nusiteikiame per dešimt metų įprasminti išniekintas žydų kapines, kaip Vilniaus sopulį. Tokiu būdu tikimės, kad galimi operatoriai apskaičiuos, kad tai nėra joks "aukso maišas".

Sausio mėn. 12 d. mūsų susirinko dvylika žmonių. Ne visi sutariame dėl Vilniaus sporto rūmų likimo. Pavyzdžiui, Geršonas Taicas yra išsakęs Lietuvos žydų bendruomenės [[https://www.lzb.lt/2019/12/12/del-sporto-rumu-rekonstrukcijos-ant-esanciu-senuju-vilniaus-zydu-snipiskiu-piramonto-kapiniu-i-nauja-kongresu-centra/ | pritarimą rekonstrukcijai]]. Tuo tarpu Julius Norwilla yra [[https://www.7md.lt/mums-raso/2020-01-31/Vilniaus-danse-macabre-centras- | išdėstęs prieštaravimus]]. Demokratiškai išrinkta Vilniaus žydų bendruomenė taipogi prieštarauja. Trijų žymiausių litvakų ješivų, kilusių iš Myriaus, Slucko ir Panevėžio, atstovai susitikime su Lietuvos ambasadore Izraelyje, Lina Antanavičiene, jai išdėstė savo [[https://www.youtube.com/watch?v=a7qrVhbVs_I&feature=youtu.be | griežtus paprieštaravimus]].

Mums yra prasminga
pabendrauti. Skirtingų žmonių pabendravimas yra didžiausias sukrėtimas netrokštamai būklei, pastumdėlių susvetimėjimui, ir šviesiausias pasirengimas trokštamai santvarkai, šviesuolių bendrystei.
Pridėtos 44-48 eilutės:2020 vasario 10 d., 22:13 atliko AndriusKulikauskas -
Pakeista 33 eilutė iš:
O mums prasmingiausia yra pabendrauti. Skirtingų žmonių pabendravimas yra didžiausias sukrėtimas netrokštamai santvarkai, pastumdėlių susvetimėjimui, ir šviesiausias pasirengimas trokštamai santvarkai, šviesuolių bendrystei.
į:
O mums prasmingiausia yra pabendrauti. Skirtingų žmonių pabendravimas yra didžiausias sukrėtimas netrokštamai būklei, pastumdėlių susvetimėjimui, ir šviesiausias pasirengimas trokštamai santvarkai, šviesuolių bendrystei.
2020 vasario 10 d., 22:12 atliko AndriusKulikauskas -
Pakeista 33 eilutė iš:
O mums prasmingiausia yra pabendrauti. Skirtingų žmonių pabendravimas yra didžiausias sukrėtimas esamai santvarkai ir šviesiausias pasirengimas trokštamai santvarkai.
į:
O mums prasmingiausia yra pabendrauti. Skirtingų žmonių pabendravimas yra didžiausias sukrėtimas netrokštamai santvarkai, pastumdėlių susvetimėjimui, ir šviesiausias pasirengimas trokštamai santvarkai, šviesuolių bendrystei.
2020 vasario 10 d., 22:07 atliko AndriusKulikauskas -
Pakeistos 33-34 eilutės iš
O mums labiausia prasminga yra pabendrauti. Skirtingų žmonių pabendravimas yra didžiausias sukrėtimas esamai santvarkai ir šviesiausias pasirengimas trokštamai santvarkai.
į:
O mums prasmingiausia yra pabendrauti. Skirtingų žmonių pabendravimas yra didžiausias sukrėtimas esamai santvarkai ir šviesiausias pasirengimas trokštamai santvarkai.
Pridėtos 36-41 eilutės:

'''Vasario 16 d. Lietuva'''

Vasario 16 d. ypatingą dėmesį skiriame susipažinti su Lietuvos nepriklausomybės kūrėjais. Lietuviai ir žydai puikiai sutarė. Galime iš tų laikų pasimokyti.

Įdomu, kad 1949 m. vasario mėn. 16 d. Lietuvos
2020 vasario 10 d., 22:01 atliko AndriusKulikauskas -
Pakeista 23 eilutė iš:
Kas yra atminties architektūra? Sakyčiau, tai žaidimo taisyklės, ar tiesiog gairės, kaip susikalbėti istorijos klausimais. Apie tai pasikalbu su karo istoriku Valdu Rakučiu, organizatoriumi Valdu Valiūnu, filosofu Gintautu Žemaičiu, gidu Chaimu Bargmanu, leidėju Linu Vildžiūnu, kultūrologu Dovid Katz, visuomeninku Rimantu Stankevičiumi, istoriku Antonio Chiaese, rašytoja Dalia Epšteinaite, publicistu Evaldu Balčiūnu, kardiologu Aleksandru Vitkumi, matematiku Eugenijumi Palioku, nacionalistu Giedriumi Šarkanu, žurnalistu Viliumi Kavaliausku, rabinu Elchononu Baronu, rabinu Aaronu Kotleriu ir su savo tėvu, inžinieriumi, Edmundu Kulikausku. Tikiu plėsti šį ratą žmonių.
į:
Kas yra atminties architektūra? Sakyčiau, tai žaidimo taisyklės, ar tiesiog gairės, kaip susikalbėti istorijos klausimais. Apie tai pasikalbu su karo istoriku Valdu Rakučiu, organizatoriumi Valdu Valiūnu, filosofu Gintautu Žemaičiu, gidu Chaimu Bargmanu, leidėju Linu Vildžiūnu, kultūrologu Dovid Katz, visuomeninku Rimantu Stankevičiumi, istoriku Antonio Chiaese, rašytoja Dalia Epšteinaite, publicistu Evaldu Balčiūnu, istorijos tyrėju Geršonu Taicu, kardiologu Aleksandru Vitkumi, matematiku Eugenijumi Palioku, nacionalistu Giedriumi Šarkanu, žurnalistu Viliumi Kavaliausku, rabinu Elchononu Baronu, rabinu Aaronu Kotleriu ir su savo tėvu, inžinieriumi, Edmundu Kulikausku. Tikiu plėsti šį ratą žmonių.
2020 vasario 10 d., 21:48 atliko AndriusKulikauskas -
Pakeista 23 eilutė iš:
Kas yra atminties architektūra? Sakyčiau, tai žaidimo taisyklės, ar tiesiog gairės, kaip susikalbėti istorijos klausimais. Apie tai pasikalbu su karo istoriku Valdu Rakučiu, organizatoriumi Valdu Valiūnu, filosofu Gintautu Žemaičiu, gidu Chaimu Bargmanu, leidėju Linu Vildžiūnu, kultūrologu Dovid Katz, visuomeninku Rimantu Stankevičiumi, istoriku Antonio Chiaese, rašytoja Dalia Epšteinaite, publicistu Evaldu Balčiūnu, kardiologu Aleksandru Vitkumi, žurnalistu Viliumi Kavaliausku, rabinu Elchononu Baronu, rabinu Aaronu Kotleriu ir su savo tėvu, inžinieriumi, Edmundu Kulikausku. Tikiu plėsti šį ratą žmonių.
į:
Kas yra atminties architektūra? Sakyčiau, tai žaidimo taisyklės, ar tiesiog gairės, kaip susikalbėti istorijos klausimais. Apie tai pasikalbu su karo istoriku Valdu Rakučiu, organizatoriumi Valdu Valiūnu, filosofu Gintautu Žemaičiu, gidu Chaimu Bargmanu, leidėju Linu Vildžiūnu, kultūrologu Dovid Katz, visuomeninku Rimantu Stankevičiumi, istoriku Antonio Chiaese, rašytoja Dalia Epšteinaite, publicistu Evaldu Balčiūnu, kardiologu Aleksandru Vitkumi, matematiku Eugenijumi Palioku, nacionalistu Giedriumi Šarkanu, žurnalistu Viliumi Kavaliausku, rabinu Elchononu Baronu, rabinu Aaronu Kotleriu ir su savo tėvu, inžinieriumi, Edmundu Kulikausku. Tikiu plėsti šį ratą žmonių.
2020 vasario 10 d., 21:44 atliko AndriusKulikauskas -
Pakeistos 27-32 eilutės iš
Pirmiausia, man ir mano bendraminčiams rūpi susikalbėti su kitais dėl Vilniaus sporto rūmų, kuriais sovietai išniekino seniausias Vilniaus žydų kapines. Lietuvos valstybė numačiusi Vilniaus sporto rūmus paversti Vilniaus kongresų ir konferencijų rūmais. Manome, kad tai netinkamas sumanymas, kurio reikėtų atsisakyti. Mūsų taip manančių tuo tarpu labai nedaug. Visgi tikime, kad būtent šiam klausimui reikėtų sutelkti savo jėgas.

Seimo nario Kęstučio Mąsiulio žodžiais, "Ar padoru žavėtis vantiniu stogu, kai šie rūmai pastatyti ant žydų kaulų, ant vieno iš iškiliausių visų laikų – Vilniaus Gaono kaulų?"

Užtat nusiteikiame dešimt metų bent kartą į mėnesį rinktis šalia Vilniaus sporto rūmų iškelti mūsų visuomenės skaudulius. Tokiu būdu
į:
Pirmiausia, man ir mano bendraminčiams rūpi susikalbėti su kitais dėl Vilniaus sporto rūmų, kuriais sovietai išniekino seniausias Vilniaus žydų kapines. Lietuvos valstybė numačiusi Vilniaus sporto rūmus paversti Vilniaus kongresų ir konferencijų rūmais. Manome, kad tai netinkamas sumanymas, kurio reikėtų atsisakyti. Seimo nario Kęstučio Mąsiulio žodžiais, "Ar padoru žavėtis vantiniu stogu, kai šie rūmai pastatyti ant žydų kaulų, ant vieno iš iškiliausių visų laikų – Vilniaus Gaono kaulų?"

Mūsų, panašiai manančių, tuo tarpu labai nedaug. Visgi tikime, kad būtent šiam klausimui reikėtų sutelkti savo jėgas.

Užtat kartą į mėnesį renkamės šalia Vilniaus sporto rūmų iškelti visokiausius mūsų visuomenės skaudulius. Nusiteikiame per dešimt metų įprasminti išniekintas žydų kapines, kaip Vilniaus sopulį. Tokiu būdu tikimės, kad galimi operatoriai apskaičiuos, kad tai nėra joks "aukso maišas". Sausio mėn. 12 d. mūsų susirinko dvylika žmonių.

O mums labiausia prasminga yra pabendrauti. Skirtingų žmonių pabendravimas yra didžiausias sukrėtimas esamai santvarkai ir šviesiausias pasirengimas trokštamai santvarkai.

Užtat vasario 16 d., sekmadienį, 12:00-14:00, kviečiame į pabendravimą šalia Vilniaus sporto rūmų, Rinktinės g. 1, į rytus nuo gatvės, ant vejos. Ateikime su lietuviškom vėliavom, ir kas nori, su savo minčių ar žinių ar sumanymų ekspozicijom. Tikimės su laiku iš mūsų plakatų išaugs paroda.
2020 vasario 10 d., 21:29 atliko AndriusKulikauskas -
Pakeista 29 eilutė iš:
Seimo narys Kęstutis Mąsiulis
į:
Seimo nario Kęstučio Mąsiulio žodžiais, "Ar padoru žavėtis vantiniu stogu, kai šie rūmai pastatyti ant žydų kaulų, ant vieno iš iškiliausių visų laikų – Vilniaus Gaono kaulų?"
2020 vasario 10 d., 21:22 atliko AndriusKulikauskas -
Pakeista 27 eilutė iš:
O pirmiausia man ir mano bendraminčiams rūpi susikalbėti su kitais dėl Vilniaus sporto rūmų, kuriais sovietai išniekino seniausias Vilniaus žydų kapines. Lietuvos valstybė numačiusi Vilniaus sporto rūmus paversti Vilniaus kongresų ir konferencijų rūmais. Manome, kad tai netinkamas sumanymas, kurio reikėtų atsisakyti. Mūsų taip manančių ir labai nedaug, visgi tikime, kad būtent šiam klausimui reikėtų sutelkti savo jėgas.
į:
Pirmiausia, man ir mano bendraminčiams rūpi susikalbėti su kitais dėl Vilniaus sporto rūmų, kuriais sovietai išniekino seniausias Vilniaus žydų kapines. Lietuvos valstybė numačiusi Vilniaus sporto rūmus paversti Vilniaus kongresų ir konferencijų rūmais. Manome, kad tai netinkamas sumanymas, kurio reikėtų atsisakyti. Mūsų taip manančių tuo tarpu labai nedaug. Visgi tikime, kad būtent šiam klausimui reikėtų sutelkti savo jėgas.
2020 vasario 10 d., 21:20 atliko AndriusKulikauskas -
Pakeistos 23-25 eilutės iš
Kas yra atminties architektūra? Sakyčiau, tai žaidimo taisyklės, ar tiesiog gairės, kaip susikalbėti istorijos klausimais.

Kaip mums susikalbėti?
Apie tai pasikalbu su karo istoriku Valdu Rakučiu, organizatoriumi Valdu Valiūnu, filosofu Gintautu Žemaičiu, gidu Chaimu Bargmanu, leidėju Linu Vildžiūnu, kultūrologu Dovid Katz, visuomeninku Rimantu Stankevičiumi, istoriku Antonio Chiaese, rašytoja Dalia Epšteinaite, publicistu Evaldu Balčiūnu, kardiologu Aleksandru Vitkumi, žurnalistu Viliumi Kavaliausku, rabinu Elchononu Baronu, rabinu Aaronu Kotleriu ir su savo tėvu, inžinieriumi, Edmundu Kulikausku. Tikiu plėsti šį ratą žmonių.
į:
Kas yra atminties architektūra? Sakyčiau, tai žaidimo taisyklės, ar tiesiog gairės, kaip susikalbėti istorijos klausimais. Apie tai pasikalbu su karo istoriku Valdu Rakučiu, organizatoriumi Valdu Valiūnu, filosofu Gintautu Žemaičiu, gidu Chaimu Bargmanu, leidėju Linu Vildžiūnu, kultūrologu Dovid Katz, visuomeninku Rimantu Stankevičiumi, istoriku Antonio Chiaese, rašytoja Dalia Epšteinaite, publicistu Evaldu Balčiūnu, kardiologu Aleksandru Vitkumi, žurnalistu Viliumi Kavaliausku, rabinu Elchononu Baronu, rabinu Aaronu Kotleriu ir su savo tėvu, inžinieriumi, Edmundu Kulikausku. Tikiu plėsti šį ratą žmonių.
2020 vasario 10 d., 21:19 atliko AndriusKulikauskas -
Pakeistos 19-21 eilutės iš
Vardan geresnių lietuvių ir litvakų santykių, ar mus domintų bandyti susitarti dėl atminties architektūros? Seimo narys Arūnas Gumuliauskas man pasakė, "Aišku, domintų. Susitaikymo klausimas yra labai svarbus ir būtent ta linkme dirbu."
į:
"Vardan geresnių lietuvių ir litvakų santykių, ar Jus domintų bandyti susitarti dėl atminties architektūros?"

Seimo narys Arūnas Gumuliauskas man atsakė, "Aišku, domintų. Susitaikymo klausimas yra labai svarbus ir būtent ta linkme dirbu."
2020 vasario 10 d., 21:18 atliko AndriusKulikauskas -
Pakeistos 27-31 eilutės iš
O pirmiausia norėčiau susikalbėti dėl V
į:
O pirmiausia man ir mano bendraminčiams rūpi susikalbėti su kitais dėl Vilniaus sporto rūmų, kuriais sovietai išniekino seniausias Vilniaus žydų kapines. Lietuvos valstybė numačiusi Vilniaus sporto rūmus paversti Vilniaus kongresų ir konferencijų rūmais. Manome, kad tai netinkamas sumanymas, kurio reikėtų atsisakyti. Mūsų taip manančių ir labai nedaug, visgi tikime, kad būtent šiam klausimui reikėtų sutelkti savo jėgas.

Seimo narys Kęstutis Mąsiulis

Užtat nusiteikiame dešimt metų bent kartą į mėnesį rinktis šalia Vilniaus sporto rūmų iškelti mūsų visuomenės skaudulius. Tokiu būdu
2020 vasario 10 d., 21:06 atliko AndriusKulikauskas -
Pakeista 23 eilutė iš:
Apie tokias gaires pasikalbu su karo istoriku Valdu Rakučiu, filosofu Gintautu Žemaičiu, gidu Chaimu Bargmanu, leidėju Linu Vildžiūnu, kultūrologu Dovid Katz, visuomeninku Rimantu Stankevičiumi, istoriku Antonio Chiaese, rašytoja Dalia Epšteinaite, publicistu Evaldu Balčiūnu, kardiologu Aleksandru Vitkumi, žurnalistu Viliumi Kavaliausku, rabinu Elchononu Baronu, rabinu Aaronu Kotleriu ir su savo tėvu, inžinieriumi, Edmundu Kulikausku. Tikiu plėsti šį ratą žmonių.
į:
Kaip mums susikalbėti? Apie tai pasikalbu su karo istoriku Valdu Rakučiu, organizatoriumi Valdu Valiūnu, filosofu Gintautu Žemaičiu, gidu Chaimu Bargmanu, leidėju Linu Vildžiūnu, kultūrologu Dovid Katz, visuomeninku Rimantu Stankevičiumi, istoriku Antonio Chiaese, rašytoja Dalia Epšteinaite, publicistu Evaldu Balčiūnu, kardiologu Aleksandru Vitkumi, žurnalistu Viliumi Kavaliausku, rabinu Elchononu Baronu, rabinu Aaronu Kotleriu ir su savo tėvu, inžinieriumi, Edmundu Kulikausku. Tikiu plėsti šį ratą žmonių.
2020 vasario 10 d., 21:04 atliko AndriusKulikauskas -
Pakeistos 21-22 eilutės iš
Kas yra atminties architektūra? Pasidalinsiu savo mintimis, kas jinai galėtų būti. Jaučiu norą bandyti susikalbėti istorijos klausimais. Pasikalbu su karo istoriku Valdu Rakučiu, filosofu Gintautu Žemaičiu, gidu Chaimu Bargmanu, leidėju Linu Vildžiūnu, kultūrologu Dovid Katz, visuomeninku Rimantu Stankevičiumi, istoriku Antonio Chiaese, rašytoja Dalia Epšteinaite, publicistu Evaldu Balčiūnu, kardiologu Aleksandru Vitkumi, žurnalistu Viliumi Kavaliausku, rabinu Elchononu Baronu, rabinu Aaronu Kotleriu ir su savo tėvu, inžinieriumi, Edmundu Kulikausku. Tikiu plėsti šį ratą žmonių.
į:
Kas yra atminties architektūra? Sakyčiau, tai žaidimo taisyklės, ar tiesiog gairės, kaip susikalbėti istorijos klausimais.

Apie tokias gaires pasikalbu
su karo istoriku Valdu Rakučiu, filosofu Gintautu Žemaičiu, gidu Chaimu Bargmanu, leidėju Linu Vildžiūnu, kultūrologu Dovid Katz, visuomeninku Rimantu Stankevičiumi, istoriku Antonio Chiaese, rašytoja Dalia Epšteinaite, publicistu Evaldu Balčiūnu, kardiologu Aleksandru Vitkumi, žurnalistu Viliumi Kavaliausku, rabinu Elchononu Baronu, rabinu Aaronu Kotleriu ir su savo tėvu, inžinieriumi, Edmundu Kulikausku. Tikiu plėsti šį ratą žmonių.

'''Kaip susikalbėti dėl Vilniaus sporto rūmų?'''

O pirmiausia norėčiau susikalbėti dėl V
Pakeista 31 eilutė iš:
Atminties architektūra yra, sakyčiau, žaidimo taisyklės, kaip susikalbėti istorijos klausimais.
į:
2020 vasario 10 d., 20:05 atliko AndriusKulikauskas -
Pakeistos 23-24 eilutės iš
Kam to reikia?
į:
Kas yra istorija?

Atminties architektūra yra, sakyčiau, žaidimo taisyklės, kaip susikalbėti istorijos klausimais.
Pridėtos 34-35 eilutės:

Bene kiekvienas iš mūsų esame gyva samplaika, paveldininkas ir pažangietis, lietuvis ir kažkas daugiau. Kiekvienoje šeimoje ar giminėje yra partizanų ir komunistų, tremtinių ir disidentų, gelbėtojų ir skriaudėjų. Tas pats žmogus gali padaryti ir gero ir blogo, nuspėjamai ir nenuspėjamai.
2020 vasario 10 d., 19:52 atliko AndriusKulikauskas -
Pakeistos 25-27 eilutės iš
Augdamas Kalifornijoje, daug pastangų dėjau būti lietuviu, skaityti, rašyti, kalbėti ir mąstyti lietuviškai. Bet tikėjau, kad lietuvybė ir apskritai tautybė yra vertybė, tegul ir nevisai suprantama. Iš tiesų, konservatyvizmas yra pagarba nesuprantamam paveldui, kaip ir liberalizmas yra pagarba nesuprantamai pažangai. Taigi, linkėjau, kad visi galėtų būti lietuviais, kas tik to norėtų.

Dabar pasakyčiau taip kaip Užupio menininkas Vygantas Vėjas, kad tautybė yra audinys kuriuo žmogus įsiaudžia į savo laikmetį. Ir pridėčiau, kad žmogus panorėjęs gali priklausyti kelioms tautoms arba jokiai. Gyvenau tarp Čikagos juodųjų, ilgus metus giedojau juodųjų katalikų chore, įsisavinau mauro dvasininko David Ellison-Bey mąstyseną, prisisiurbiau taip pat Pavilnio menininko Algirdo Zokaičio pamokymų, pritapdavau tarp kiniečių krikščionių, dabar įsipaišau Vilniaus jidiš ratelyje bei sinagogoje, su pagarba prisimenu musulmonus, kuriuos mokiau Bosnijoje algebros ir Palestinoje taikiai kovoti, esu Amerikos bacilių nešėjas, ne inteligentas, visgi Čikagos universiteto studentas, Kalifornijos universiteto doktorantas, Kristaus sekėjas ir šviesuolis, dypukų anūkas, o mano gimtinė Santa Monika, esu Kalifornijos vaikas, tarp meksikiečių užaugęs berniukas, Eičiūnų kaimo senbernis, filosofas vienuolis.
į:
Augdamas Kalifornijoje, daug pastangų dėjau būti lietuviu, skaityti, rašyti, kalbėti ir mąstyti lietuviškai. Tikėjau, kad lietuvybė ir apskritai tautybė yra vertybė, tegul ir nevisai suprantama. Iš tiesų, konservatyvizmas yra pagarba tokiam nesuprantamam paveldui, kaip ir liberalizmas yra pagarba nesuprantamai pažangai. Taigi, linkėjau, kad visi galėtų būti lietuviais, kas tik to norėtų.

Dabar pakartočiau ką man kalbėjo Užupio menininkas Vygantas Vėjas, kad tautybė yra audinys kuriuo žmogus įsiaudžia į savo laikmetį. Ir pridėčiau, kad žmogus panorėjęs gali priklausyti kelioms tautoms arba jokiai. Gyvenau tarp Čikagos juodųjų, ilgus metus giedojau juodųjų katalikų chore, įsisavinau mauro dvasininko David Ellison-Bey mąstyseną, prisisiurbiau taip pat Pavilnio menininko Algirdo Zokaičio pamokymų, pritapdavau tarp kiniečių krikščionių, dabar įsipaišau Vilniaus jidiš ratelyje bei sinagogoje, su pagarba prisimenu musulmonus, kuriuos mokiau Bosnijoje algebros ir Palestinoje taikiai kovoti, esu Amerikos bacilių nešėjas, ne inteligentas, visgi Čikagos universiteto studentas, Kalifornijos universiteto doktorantas, Kristaus sekėjas ir šviesuolis, dypukų anūkas, o mano gimtinė Santa Monika, esu Kalifornijos vaikas, tarp meksikiečių užaugęs berniukas, Eičiūnų kaimo senbernis, filosofas vienuolis.
2020 vasario 10 d., 19:50 atliko AndriusKulikauskas -
Pakeista 27 eilutė iš:
Dabar pasakyčiau taip kaip Užupio menininkas Vygantas Vėjas, kad tautybė yra audinys kuriuo žmogus įsiaudžia į savo laikmetį. Ir pridėčiau, kad žmogus panorėjęs gali priklausyti kelioms tautoms arba jokiai. Gyvenau tarp Čikagos juodųjų, ilgus metus giedojau juodųjų katalikų chore, įsisavinau mauro dvasininko David Ellison-Bey mąstyseną, prisisiurbiau taip pat Pavilnio menininko Algirdo Zokaičio pamokymų, pritapdavau tarp kiniečių krikščionių, dabar įsipaišau Vilniaus jidiš ratelyje bei sinagogoje, su pagarba prisimenu musulmonus, kuriuos mokiau Bosnijoje algebros ir Palestinoje taikiai kovoti, esu Amerikos bacilių nešėjas, ne inteligentas, visgi Čikagos universiteto studentas, Kalifornijos universiteto doktorantas, Kristaus sekėjas ir šviesuolis, dypukų anūkas, o mano gimtinė Santa Monika, esu Kalifornijos vaikas, tarp meksikiečių užaugęs berniukas, Eičiūnų kaimo senbernis.
į:
Dabar pasakyčiau taip kaip Užupio menininkas Vygantas Vėjas, kad tautybė yra audinys kuriuo žmogus įsiaudžia į savo laikmetį. Ir pridėčiau, kad žmogus panorėjęs gali priklausyti kelioms tautoms arba jokiai. Gyvenau tarp Čikagos juodųjų, ilgus metus giedojau juodųjų katalikų chore, įsisavinau mauro dvasininko David Ellison-Bey mąstyseną, prisisiurbiau taip pat Pavilnio menininko Algirdo Zokaičio pamokymų, pritapdavau tarp kiniečių krikščionių, dabar įsipaišau Vilniaus jidiš ratelyje bei sinagogoje, su pagarba prisimenu musulmonus, kuriuos mokiau Bosnijoje algebros ir Palestinoje taikiai kovoti, esu Amerikos bacilių nešėjas, ne inteligentas, visgi Čikagos universiteto studentas, Kalifornijos universiteto doktorantas, Kristaus sekėjas ir šviesuolis, dypukų anūkas, o mano gimtinė Santa Monika, esu Kalifornijos vaikas, tarp meksikiečių užaugęs berniukas, Eičiūnų kaimo senbernis, filosofas vienuolis.
2020 vasario 10 d., 19:48 atliko AndriusKulikauskas -
Pakeista 27 eilutė iš:
Dabar pasakyčiau taip kaip Užupio menininkas Vygantas Vėjas, kad tautybė yra audinys kuriuo žmogus įsiaudžia į savo laikmetį. Ir pridėčiau, kad žmogus panorėjęs gali priklausyti kelioms tautoms arba jokiai. Gyvenau tarp Čikagos juodųjų, ilgus metus giedojau juodųjų katalikų chore, įsisavinau mauro dvasininko David Ellison-Bey mąstyseną, prisisiurbiau taip pat Pavilnio menininko Algirdo Zokaičio pamokymų, pritapdavau tarp kiniečių krikščionių, dabar įsipaišau Vilniaus jidiš ratelyje bei sinagogoje, su pagarba prisimenu musulmonus, kuriuos mokiau Bosnijoje algebros ir Palestinoje taikiai kovoti, esu Amerikos bacilių nešėjas, ne inteligentas, visgi Čikagos universiteto studentas, Kalifornijos universiteto doktorantas, Kristaus sekėjas ir šviesuolis, o mano gimtinė Santa Monika, esu Kalifornijos vaikas, tarp meksikiečių užaugęs berniukas, Eičiūnų kaimo senbernis.
į:
Dabar pasakyčiau taip kaip Užupio menininkas Vygantas Vėjas, kad tautybė yra audinys kuriuo žmogus įsiaudžia į savo laikmetį. Ir pridėčiau, kad žmogus panorėjęs gali priklausyti kelioms tautoms arba jokiai. Gyvenau tarp Čikagos juodųjų, ilgus metus giedojau juodųjų katalikų chore, įsisavinau mauro dvasininko David Ellison-Bey mąstyseną, prisisiurbiau taip pat Pavilnio menininko Algirdo Zokaičio pamokymų, pritapdavau tarp kiniečių krikščionių, dabar įsipaišau Vilniaus jidiš ratelyje bei sinagogoje, su pagarba prisimenu musulmonus, kuriuos mokiau Bosnijoje algebros ir Palestinoje taikiai kovoti, esu Amerikos bacilių nešėjas, ne inteligentas, visgi Čikagos universiteto studentas, Kalifornijos universiteto doktorantas, Kristaus sekėjas ir šviesuolis, dypukų anūkas, o mano gimtinė Santa Monika, esu Kalifornijos vaikas, tarp meksikiečių užaugęs berniukas, Eičiūnų kaimo senbernis.
2020 vasario 10 d., 19:47 atliko AndriusKulikauskas -
Pakeista 27 eilutė iš:
Dabar pasakyčiau taip kaip Užupio menininkas Vygantas Vėjas, kad tautybė yra audinys kuriuo žmogus įsiaudžia į savo laikmetį. Ir pridėčiau, kad žmogus panorėjęs gali priklausyti kelioms tautoms arba jokiai. Gyvenau tarp Čikagos juodųjų, ilgus metus giedojau juodųjų katalikų chore, įsisavinau mauro dvasininko David Ellison-Bey mąstyseną, prisisiurbiau taip pat Pavilnio menininko Algirdo Zokaičio pamokymų, pritapdavau tarp kiniečių krikščionių, dabar įsipaišau Vilniaus jidiš ratelyje bei sinagogoje, su pagarba prisimenu musulmonus, kuriuos mokiau Bosnijoje algebros ir Palestinoje taikiai kovoti, esu Amerikos bacilių nešėjas, ne inteligentas, visgi Čikagos universiteto studentas, Kristaus sekėjas ir šviesuolis, o mano gimtinė Santa Monika, esu Kalifornijos vaikas, tarp meksikiečių užaugęs berniukas, Eičiūnų kaimo senbernis.
į:
Dabar pasakyčiau taip kaip Užupio menininkas Vygantas Vėjas, kad tautybė yra audinys kuriuo žmogus įsiaudžia į savo laikmetį. Ir pridėčiau, kad žmogus panorėjęs gali priklausyti kelioms tautoms arba jokiai. Gyvenau tarp Čikagos juodųjų, ilgus metus giedojau juodųjų katalikų chore, įsisavinau mauro dvasininko David Ellison-Bey mąstyseną, prisisiurbiau taip pat Pavilnio menininko Algirdo Zokaičio pamokymų, pritapdavau tarp kiniečių krikščionių, dabar įsipaišau Vilniaus jidiš ratelyje bei sinagogoje, su pagarba prisimenu musulmonus, kuriuos mokiau Bosnijoje algebros ir Palestinoje taikiai kovoti, esu Amerikos bacilių nešėjas, ne inteligentas, visgi Čikagos universiteto studentas, Kalifornijos universiteto doktorantas, Kristaus sekėjas ir šviesuolis, o mano gimtinė Santa Monika, esu Kalifornijos vaikas, tarp meksikiečių užaugęs berniukas, Eičiūnų kaimo senbernis.
2020 vasario 10 d., 19:46 atliko AndriusKulikauskas -
Pakeista 27 eilutė iš:
Dabar pasakyčiau taip kaip Užupio menininkas Vygantas Vėjas, kad tautybė yra audinys kuriuo žmogus įsiaudžia į savo laikmetį. Ir pridėčiau, kad žmogus panorėjęs gali priklausyti kelioms tautoms arba jokiai. Gyvenau tarp Čikagos juodųjų, ilgus metus giedojau juodųjų katalikų chore, įsisavinau mauro dvasininko David Ellison-Bey mąstyseną, prisisiurbiau taip pat Pavilnio menininko Algirdo Zokaičio pamokymų, pritapdavau tarp kiniečių krikščionių, įsipaišau Vilniaus jidiš ratelyje bei sinagogoje, su pagarba prisimenu musulmonus, kuriuos mokiau Bosnijoje algebros ir Palestinoje taikiai kovoti, esu Amerikos bacilių nešėjas, ne inteligentas, visgi Čikagos universiteto studentas, Kristaus sekėjas ir šviesuolis, o mano gimtinė Santa Monika, esu Kalifornijos vaikas, tarp meksikiečių užaugęs berniukas.
į:
Dabar pasakyčiau taip kaip Užupio menininkas Vygantas Vėjas, kad tautybė yra audinys kuriuo žmogus įsiaudžia į savo laikmetį. Ir pridėčiau, kad žmogus panorėjęs gali priklausyti kelioms tautoms arba jokiai. Gyvenau tarp Čikagos juodųjų, ilgus metus giedojau juodųjų katalikų chore, įsisavinau mauro dvasininko David Ellison-Bey mąstyseną, prisisiurbiau taip pat Pavilnio menininko Algirdo Zokaičio pamokymų, pritapdavau tarp kiniečių krikščionių, dabar įsipaišau Vilniaus jidiš ratelyje bei sinagogoje, su pagarba prisimenu musulmonus, kuriuos mokiau Bosnijoje algebros ir Palestinoje taikiai kovoti, esu Amerikos bacilių nešėjas, ne inteligentas, visgi Čikagos universiteto studentas, Kristaus sekėjas ir šviesuolis, o mano gimtinė Santa Monika, esu Kalifornijos vaikas, tarp meksikiečių užaugęs berniukas, Eičiūnų kaimo senbernis.
2020 vasario 10 d., 19:44 atliko AndriusKulikauskas -
Pakeista 29 eilutė iš:
Jaučiausi, kaip Vytautas Didysis, per didelis pasitenkinti Lietuvėle, ir kaip Jėzus iš Nazareto, per dieviškas prisirišti prie tautos ar krašto.
į:
Jaučiausi, kaip Vytautas Didysis, per didelis pasitenkinti Lietuvėle, ir kaip Jėzus iš Nazareto, per dieviškas prisirišti prie tautos ar krašto. Užtat mane labai jaudina, kai sutinku išeivijos litvaką, nevalingai prisirišusį prie Lietuvos, nes būtent tada pajuntu, kad ir aš esu prie jos prisirišęs.
2020 vasario 10 d., 19:28 atliko AndriusKulikauskas -
Pakeista 29 eilutė iš:
Jaučiausi, kaip Vytautas Didysis, per didelis apsiriboti Lietuvėle, ir kaip Jėzus iš Nazareto, per dieviškas prisirišti prie tautos ar krašto.
į:
Jaučiausi, kaip Vytautas Didysis, per didelis pasitenkinti Lietuvėle, ir kaip Jėzus iš Nazareto, per dieviškas prisirišti prie tautos ar krašto.
2020 vasario 10 d., 19:28 atliko AndriusKulikauskas -
Pakeista 29 eilutė iš:
Jaučiausi, kaip Vytautas Didysis, per didelis apsiriboti Lietuvėle, ir kaip Jėzus iš Nazareto,
į:
Jaučiausi, kaip Vytautas Didysis, per didelis apsiriboti Lietuvėle, ir kaip Jėzus iš Nazareto, per dieviškas prisirišti prie tautos ar krašto.
2020 vasario 10 d., 19:26 atliko AndriusKulikauskas -
Pakeista 27 eilutė iš:
Dabar pasakyčiau taip kaip Užupio menininkas Vygantas Vėjas, kad tautybė yra audinys kuriuo žmogus įsiaudžia į savo laikmetį. Ir pridėčiau, kad žmogus panorėjęs gali priklausyti kelioms tautoms arba jokiai. Gyvenau tarp Čikagos juodųjų, ilgus metus giedojau juodųjų katalikų chore, įsisavinau mauro dvasininko David Ellison-Bey mąstyseną, prisisiurbiau taip pat Pavilnio menininko Algirdo Zokaičio pamokymų, pritapdavau tarp kiniečių krikščionių, įsipaišau Vilniaus jidiš ratelyje bei sinagogoje, su pagarba prisimenu musulmonus, kuriuos mokiau Bosnijoje ir Palestinoje, esu Amerikos bacilių nešėjas, ne inteligentas, visgi Čikagos universiteto studentas, Kristaus sekėjas ir šviesuolis, o mano gimtinė Santa Monika, esu Kalifornijos vaikas, tarp meksikiečių užaugęs berniukas.
į:
Dabar pasakyčiau taip kaip Užupio menininkas Vygantas Vėjas, kad tautybė yra audinys kuriuo žmogus įsiaudžia į savo laikmetį. Ir pridėčiau, kad žmogus panorėjęs gali priklausyti kelioms tautoms arba jokiai. Gyvenau tarp Čikagos juodųjų, ilgus metus giedojau juodųjų katalikų chore, įsisavinau mauro dvasininko David Ellison-Bey mąstyseną, prisisiurbiau taip pat Pavilnio menininko Algirdo Zokaičio pamokymų, pritapdavau tarp kiniečių krikščionių, įsipaišau Vilniaus jidiš ratelyje bei sinagogoje, su pagarba prisimenu musulmonus, kuriuos mokiau Bosnijoje algebros ir Palestinoje taikiai kovoti, esu Amerikos bacilių nešėjas, ne inteligentas, visgi Čikagos universiteto studentas, Kristaus sekėjas ir šviesuolis, o mano gimtinė Santa Monika, esu Kalifornijos vaikas, tarp meksikiečių užaugęs berniukas.
2020 vasario 10 d., 19:26 atliko AndriusKulikauskas -
Pakeista 27 eilutė iš:
Dabar pasakyčiau taip kaip Užupio menininkas Vygantas Vėjas, kad tautybė yra audinys kuriuo žmogus įsiaudžia į savo laikmetį. Ir pridėčiau, kad žmogus panorėjęs gali priklausyti kelioms tautoms arba jokiai. Gyvenau tarp Čikagos juodųjų, ilgus metus giedojau juodųjų katalikų chore, įsisavinau mauro dvasininko David Ellison-Bey mąstyseną, prisisiurbiau taip pat Pavilnio menininko Algirdo Zokaičio pamokymų, įsipaišau Vilniaus jidiš ratelyje, pritampu tarp kiniečių krikščionių, su pagarba prisimenu musulmonus, kuriuos mokiau Bosnijoje ir Palestinoje, esu Amerikos bacilių nešėjas, ne inteligentas, visgi Čikagos universiteto studentas, Kristaus sekėjas ir šviesuolis, o mano gimtinė Santa Monika, esu Kalifornijos vaikas, tarp meksikiečių užaugęs berniukas.
į:
Dabar pasakyčiau taip kaip Užupio menininkas Vygantas Vėjas, kad tautybė yra audinys kuriuo žmogus įsiaudžia į savo laikmetį. Ir pridėčiau, kad žmogus panorėjęs gali priklausyti kelioms tautoms arba jokiai. Gyvenau tarp Čikagos juodųjų, ilgus metus giedojau juodųjų katalikų chore, įsisavinau mauro dvasininko David Ellison-Bey mąstyseną, prisisiurbiau taip pat Pavilnio menininko Algirdo Zokaičio pamokymų, pritapdavau tarp kiniečių krikščionių, įsipaišau Vilniaus jidiš ratelyje bei sinagogoje, su pagarba prisimenu musulmonus, kuriuos mokiau Bosnijoje ir Palestinoje, esu Amerikos bacilių nešėjas, ne inteligentas, visgi Čikagos universiteto studentas, Kristaus sekėjas ir šviesuolis, o mano gimtinė Santa Monika, esu Kalifornijos vaikas, tarp meksikiečių užaugęs berniukas.
2020 vasario 10 d., 19:25 atliko AndriusKulikauskas -
Pakeista 27 eilutė iš:
Dabar pasakyčiau taip kaip Vygantas Vėjas, kad tautybė yra audinys kuriuo žmogus įsiaudžia į savo laikmetį. Ir pridėčiau, kad žmogus panorėjęs gali priklausyti kelioms tautoms arba jokiai. Gyvenau tarp Čikagos juodųjų, ilgus metus giedojau juodųjų katalikų chore, įsisavinau mauro dvasininko David Ellison-Bey mąstyseną, prisisiurbiau taip pat Pavilnio menininko Algirdo Zokaičio pamokymų, įsipaišau Vilniaus jidiš ratelyje, pritampu tarp kiniečių krikščionių, su pagarba prisimenu musulmonus, kuriuos mokiau Bosnijoje ir Palestinoje, esu Amerikos bacilių nešėjas, ne inteligentas, visgi Čikagos universiteto studentas, Kristaus sekėjas ir šviesuolis, o mano gimtinė Santa Monika, esu Kalifornijos vaikas, tarp meksikiečių užaugęs berniukas.
į:
Dabar pasakyčiau taip kaip Užupio menininkas Vygantas Vėjas, kad tautybė yra audinys kuriuo žmogus įsiaudžia į savo laikmetį. Ir pridėčiau, kad žmogus panorėjęs gali priklausyti kelioms tautoms arba jokiai. Gyvenau tarp Čikagos juodųjų, ilgus metus giedojau juodųjų katalikų chore, įsisavinau mauro dvasininko David Ellison-Bey mąstyseną, prisisiurbiau taip pat Pavilnio menininko Algirdo Zokaičio pamokymų, įsipaišau Vilniaus jidiš ratelyje, pritampu tarp kiniečių krikščionių, su pagarba prisimenu musulmonus, kuriuos mokiau Bosnijoje ir Palestinoje, esu Amerikos bacilių nešėjas, ne inteligentas, visgi Čikagos universiteto studentas, Kristaus sekėjas ir šviesuolis, o mano gimtinė Santa Monika, esu Kalifornijos vaikas, tarp meksikiečių užaugęs berniukas.
2020 vasario 10 d., 19:24 atliko AndriusKulikauskas -
Pakeistos 21-25 eilutės iš
Kas yra atminties architektūra? Pasidalinsiu savo mintimis, kas jinai galėtų būti. Jaučiu norą bandyti susikalbėti istorijos klausimais. Pasikalbu su karo istoriku Valdu Rakučiu, filosofu Gintautu Žemaičiu, gidu Chaimu Bargmanu, leidėju Linu Vildžiūnu, kultūrologu Dovid Katz, diplomatu Rimantu Stankevičiumi, istoriku Antonio Chiaese, rašytoja Dalia Epšteinaite, publicistu Evaldu Balčiūnu, kardiologu Aleksandru Vitkumi, žurnalistu Viliumi Kavaliausku ir su savo tėvu, inžinieriumi, Edmundu Kulikausku. Tikiu plėsti šį ratą žmonių.

Kam to reikia? Augdamas Kalifornijoje, daug pastangų dėjau būti lietuviu, skaityti
, rašyti, kalbėti ir mąstyti lietuviškai. Tai buvo itin sunku ir nevisai supratau, kam to reikėjo. Bet tikėjau, kad lietuvybė ir apskritai tautybė yra vertybė. Užtat linkėjau, kad visi būtų lietuviais, kas tik to norėtų.

Dabar pasakyčiau taip kaip Vygantas Vėjas
, kad tautybė yra audinys kuriuo žmogus įsiaudžia į savo laikmetį. Ir pridėčiau, kad žmogus panorėjęs gali priklausyti kelioms tautoms arba jokiai. Gyvenau tarp Čikagos juodųjų, ilgus metus giedojau juodųjų katalikų chore, įsisavinau mauro dvasininko David Ellison-Bey mąstyseną, prisisiurbiau taip pat Pavilnio menininko Algirdo Zokaičio pasakojimų, įsipaišau Vilniaus jidiš ratelyje, pritampu tarp kiniečių krikščionių, su pagarba prisimenu musulmonus, kuriuos mokiau Bosnijoje ir Palestinoje, esu Kalifornijos vaikas, meksikiečių paauklėtas.
į:
Kas yra atminties architektūra? Pasidalinsiu savo mintimis, kas jinai galėtų būti. Jaučiu norą bandyti susikalbėti istorijos klausimais. Pasikalbu su karo istoriku Valdu Rakučiu, filosofu Gintautu Žemaičiu, gidu Chaimu Bargmanu, leidėju Linu Vildžiūnu, kultūrologu Dovid Katz, visuomeninku Rimantu Stankevičiumi, istoriku Antonio Chiaese, rašytoja Dalia Epšteinaite, publicistu Evaldu Balčiūnu, kardiologu Aleksandru Vitkumi, žurnalistu Viliumi Kavaliausku, rabinu Elchononu Baronu, rabinu Aaronu Kotleriu ir su savo tėvu, inžinieriumi, Edmundu Kulikausku. Tikiu plėsti šį ratą žmonių.

Kam to reikia?

Augdamas Kalifornijoje
, daug pastangų dėjau būti lietuviu, skaityti, rašyti, kalbėti ir mąstyti lietuviškai. Bet tikėjau, kad lietuvybė ir apskritai tautybė yra vertybė, tegul ir nevisai suprantama. Iš tiesų, konservatyvizmas yra pagarba nesuprantamam paveldui, kaip ir liberalizmas yra pagarba nesuprantamai pažangai. Taigi, linkėjau, kad visi galėtų būti lietuviais, kas tik to norėtų.

Dabar pasakyčiau taip kaip Vygantas Vėjas, kad tautybė yra audinys kuriuo žmogus įsiaudžia į savo laikmetį. Ir pridėčiau, kad žmogus panorėjęs gali priklausyti kelioms tautoms arba jokiai. Gyvenau tarp Čikagos juodųjų, ilgus metus giedojau juodųjų katalikų chore, įsisavinau mauro dvasininko David Ellison-Bey mąstyseną
, prisisiurbiau taip pat Pavilnio menininko Algirdo Zokaičio pamokymų, įsipaišau Vilniaus jidiš ratelyje, pritampu tarp kiniečių krikščionių, su pagarba prisimenu musulmonus, kuriuos mokiau Bosnijoje ir Palestinoje, esu Amerikos bacilių nešėjas, ne inteligentas, visgi Čikagos universiteto studentas, Kristaus sekėjas ir šviesuolis, o mano gimtinė Santa Monika, esu Kalifornijos vaikas, tarp meksikiečių užaugęs berniukas.

Jaučiausi, kaip Vytautas Didysis, per didelis apsiriboti Lietuvėle, ir kaip Jėzus iš Nazareto,
2020 vasario 10 d., 18:19 atliko AndriusKulikauskas -
Pakeistos 23-25 eilutės iš
Kam to reikia? Augdamas Kalifornijoje, daug pastangų dėjau būti lietuviu, skaityti, rašyti, kalbėti ir mąstyti lietuviškai. Tai buvo labai sunku ir nevisai supratau, kam to reikėjo. Bet tikėjau, kad lietuvybė ir apskritai tautybė yra vertybė. Dabar pasakyčiau taip kaip Vygantas Vėjas, kad tautybė yra tas audinys kuriuo žmogus
į:
Kam to reikia? Augdamas Kalifornijoje, daug pastangų dėjau būti lietuviu, skaityti, rašyti, kalbėti ir mąstyti lietuviškai. Tai buvo itin sunku ir nevisai supratau, kam to reikėjo. Bet tikėjau, kad lietuvybė ir apskritai tautybė yra vertybė. Užtat linkėjau, kad visi būtų lietuviais, kas tik to norėtų.

Dabar pasakyčiau taip kaip Vygantas Vėjas, kad tautybė yra audinys kuriuo žmogus įsiaudžia į savo laikmetį. Ir pridėčiau, kad žmogus panorėjęs gali priklausyti kelioms tautoms arba jokiai. Gyvenau tarp Čikagos juodųjų, ilgus metus giedojau juodųjų katalikų chore, įsisavinau mauro dvasininko David Ellison-Bey mąstyseną, prisisiurbiau taip pat Pavilnio menininko Algirdo Zokaičio pasakojimų, įsipaišau Vilniaus jidiš ratelyje, pritampu tarp kiniečių krikščionių, su pagarba prisimenu musulmonus, kuriuos mokiau Bosnijoje ir Palestinoje, esu Kalifornijos vaikas, meksikiečių paauklėtas.
2020 vasario 10 d., 18:04 atliko AndriusKulikauskas -
Pridėtos 22-25 eilutės:

Kam to reikia? Augdamas Kalifornijoje, daug pastangų dėjau būti lietuviu, skaityti, rašyti, kalbėti ir mąstyti lietuviškai. Tai buvo labai sunku ir nevisai supratau, kam to reikėjo. Bet tikėjau, kad lietuvybė ir apskritai tautybė yra vertybė. Dabar pasakyčiau taip kaip Vygantas Vėjas, kad tautybė yra tas audinys kuriuo žmogus

Vasario 16 d., 12:00-14:00,
2020 vasario 10 d., 16:35 atliko AndriusKulikauskas -
Pakeista 21 eilutė iš:
Kas yra atminties architektūra? Pasidalinsiu savo mintimis, kas jinai galėtų būti. Jaučiu norą bandyti susikalbėti istorijos klausimais. Pasikalbu su karo istoriku Valdu Rakučiu, filosofu Gintautu Žemaičiu, gidu Chaimu Bargmanu, leidėju Linu Vildžiūnu, kultūrologu Dovid Katz, diplomatu Rimantu Stankevičiumi, istoriku Antonio Chiaese, rašytoja Dalia Epšteinaite, istoriku Evaldu Balčiūnu, žurnalistu Viliumi Kavaliausku ir su savo tėvu, inžinieriumi, Edmundu Kulikausku. Tikiu plėsti šį ratą žmonių.
į:
Kas yra atminties architektūra? Pasidalinsiu savo mintimis, kas jinai galėtų būti. Jaučiu norą bandyti susikalbėti istorijos klausimais. Pasikalbu su karo istoriku Valdu Rakučiu, filosofu Gintautu Žemaičiu, gidu Chaimu Bargmanu, leidėju Linu Vildžiūnu, kultūrologu Dovid Katz, diplomatu Rimantu Stankevičiumi, istoriku Antonio Chiaese, rašytoja Dalia Epšteinaite, publicistu Evaldu Balčiūnu, kardiologu Aleksandru Vitkumi, žurnalistu Viliumi Kavaliausku ir su savo tėvu, inžinieriumi, Edmundu Kulikausku. Tikiu plėsti šį ratą žmonių.
2020 vasario 10 d., 13:13 atliko AndriusKulikauskas -
Pakeistos 21-23 eilutės iš
Kas yra atminties architektūra? Pasidalinsiu savo mintimis, kas jinai galėtų būti. Jaučiu norą bandyti susikalbėti istorijos klausimais. Pasikalbu su karo istoriku Valdu Rakučiu, filosofu Gintautu Žemaičiu, gidu Chaimu Bargmanu, leidėju Linu Vildžiūnu, kultūrologu Dovid Katz, diplomatu Rimantu Stankevičiumi, istoriku Antonio Chiaese, rašytoja Dalia Epšteinaite, istoriku Evaldu Balčiūnu, žurnalistu Viliumi Kavaliausku ir su savo tėvu, inžinieriumi, Edmundu Kulikausku.

Tikiu
plėsti šį ratą žmonių. Su laiku gal pavyks rasti bendrą kalbą
į:
Kas yra atminties architektūra? Pasidalinsiu savo mintimis, kas jinai galėtų būti. Jaučiu norą bandyti susikalbėti istorijos klausimais. Pasikalbu su karo istoriku Valdu Rakučiu, filosofu Gintautu Žemaičiu, gidu Chaimu Bargmanu, leidėju Linu Vildžiūnu, kultūrologu Dovid Katz, diplomatu Rimantu Stankevičiumi, istoriku Antonio Chiaese, rašytoja Dalia Epšteinaite, istoriku Evaldu Balčiūnu, žurnalistu Viliumi Kavaliausku ir su savo tėvu, inžinieriumi, Edmundu Kulikausku. Tikiu plėsti šį ratą žmonių.

'''Ar norime susikalbėti?'''Su laiku gal pavyks rasti bendrą kalbą
2020 vasario 10 d., 13:11 atliko AndriusKulikauskas -
Pakeistos 21-25 eilutės iš
Kas yra atminties architektūra? Pasidalinsiu savo mintimis, kas jinai galėtų būti. Jaučiu norą bandyti susikalbėti istorijos klausimais. Pasikalbu su karo istoriku Valdu Rakučiu, filosofu Gintautu Žemaičiu, gidu Chaimu Bargmanu, leidėju Linu Vildžiūnu, kultūrologu Dovid Katz, diplomatu Rimantu Stankevičiumi, istoriku Antonio Chiaese, rašytoja Dalia Epšteinaite, istoriku Evaldu Balčiūnu, žurnalistu Viliumi Kavaliausku ir su savo tėvu, inžinieriumi, Edmundu Kulikausku. Tikiu plėsti šį ratą žmonių.
į:
Kas yra atminties architektūra? Pasidalinsiu savo mintimis, kas jinai galėtų būti. Jaučiu norą bandyti susikalbėti istorijos klausimais. Pasikalbu su karo istoriku Valdu Rakučiu, filosofu Gintautu Žemaičiu, gidu Chaimu Bargmanu, leidėju Linu Vildžiūnu, kultūrologu Dovid Katz, diplomatu Rimantu Stankevičiumi, istoriku Antonio Chiaese, rašytoja Dalia Epšteinaite, istoriku Evaldu Balčiūnu, žurnalistu Viliumi Kavaliausku ir su savo tėvu, inžinieriumi, Edmundu Kulikausku.

Tikiu plėsti šį ratą žmonių. Su laiku gal pavyks rasti bendrą kalbą

'''Dėl ko mes norime susikalbėti?'''
2020 vasario 10 d., 13:10 atliko AndriusKulikauskas -
Pakeista 21 eilutė iš:
Kas yra atminties architektūra? Pasidalinsiu savo mintimis, kas jinai galėtų būti. Jaučiu norą bandyti susikalbėti istorijos klausimais. Pasikalbu su karo istoriku Valdu Rakučiu, filosofu Gintautu Žemaičiu, gidu Chaimu Bargmanu, leidėju Linu Vildžiūnu, kultūrologu Dovid Katz, diplomatu Rimantu Stankevičiumi, istoriku Antonio Chiaese, istoriku Evaldu Balčiūnu, ir su savo tėvu, inžinieriumi, Edmundu Kulikausku. Tikiu plėsti šį ratą žmonių.
į:
Kas yra atminties architektūra? Pasidalinsiu savo mintimis, kas jinai galėtų būti. Jaučiu norą bandyti susikalbėti istorijos klausimais. Pasikalbu su karo istoriku Valdu Rakučiu, filosofu Gintautu Žemaičiu, gidu Chaimu Bargmanu, leidėju Linu Vildžiūnu, kultūrologu Dovid Katz, diplomatu Rimantu Stankevičiumi, istoriku Antonio Chiaese, rašytoja Dalia Epšteinaite, istoriku Evaldu Balčiūnu, žurnalistu Viliumi Kavaliausku ir su savo tėvu, inžinieriumi, Edmundu Kulikausku. Tikiu plėsti šį ratą žmonių.
2020 vasario 10 d., 12:58 atliko AndriusKulikauskas -
Pridėtos 15-26 eilutės:


'''Įvadas'''

Vardan geresnių lietuvių ir litvakų santykių, ar mus domintų bandyti susitarti dėl atminties architektūros? Seimo narys Arūnas Gumuliauskas man pasakė, "Aišku, domintų. Susitaikymo klausimas yra labai svarbus ir būtent ta linkme dirbu."

Kas yra atminties architektūra? Pasidalinsiu savo mintimis, kas jinai galėtų būti. Jaučiu norą bandyti susikalbėti istorijos klausimais. Pasikalbu su karo istoriku Valdu Rakučiu, filosofu Gintautu Žemaičiu, gidu Chaimu Bargmanu, leidėju Linu Vildžiūnu, kultūrologu Dovid Katz, diplomatu Rimantu Stankevičiumi, istoriku Antonio Chiaese, istoriku Evaldu Balčiūnu, ir su savo tėvu, inžinieriumi, Edmundu Kulikausku. Tikiu plėsti šį ratą žmonių.-------------------------------------------------------
2020 vasario 09 d., 15:43 atliko AndriusKulikauskas -
Pakeista 1 eilutė iš:
[++Atminties architektūra išaugs šalia Vilniaus sporto rūmų++]
į:
[++Atminties architektūra išdygs šalia Vilniaus sporto rūmų++]
2020 vasario 09 d., 09:13 atliko AndriusKulikauskas -
Pridėtos 3-4 eilutės:
* Atminties architektūra
* Valdas Rakutis
2020 vasario 09 d., 09:09 atliko AndriusKulikauskas -
Pakeistos 1-4 eilutės iš
[++Vilniaus sporto rūmai telkia tautos valios reiškėjus++]

[++Atminties architektūra
++]
į:
[++Atminties architektūra išaugs šalia Vilniaus sporto rūmų++]
Pakeistos 84-85 eilutės iš
* Kam reikalingas Vilniaus sporto rūmų brutalizmas?
į:
* Kam reikalingas Vilniaus sporto rūmų brutalizmas?
* Vilniaus sporto rūmai telkia tautos valios reiškėjus
2020 vasario 08 d., 23:12 atliko AndriusKulikauskas -
Pridėtos 2-3 eilutės:

[++Atminties architektūra++]
2020 vasario 08 d., 13:27 atliko AndriusKulikauskas -
Pridėtos 13-14 eilutės:

istorinė atmintis - kodėl nesigilinama į istoriją?
2020 vasario 08 d., 13:13 atliko AndriusKulikauskas -
Pridėtos 13-14 eilutės:

"partija atsiranda nes yra poreikis"
2020 vasario 08 d., 11:52 atliko AndriusKulikauskas -
Pridėtos 3-4 eilutės:
* Vilniaus sporto rūmai - pabendravimas
* Kęstutis Masiulis
Pridėta 6 eilutė:
* Savanoriai kūrėjai, Vyčio kryžiaus kavalieriai - žydai, žydų gelbėtojai, žydų skriaudėjai
2020 vasario 08 d., 11:47 atliko AndriusKulikauskas -
Pakeistos 1-3 eilutės iš
[+Vilniaus sporto rūmai telkia tautos valios reiškėjus+]
į:
[++Vilniaus sporto rūmai telkia tautos valios reiškėjus++]

* LLKS partizanai už demokratinę Lietuvą
* Prezidento klausimas
* kolektyvinė atmintis
* Kukliansky - nėra kolektyvinės atsakomybės
* Rusijos opozicija
* eitynėse - lietuvių tautos valios reiškėjai
* atsakyti už žmoniją
2020 vasario 08 d., 11:43 atliko AndriusKulikauskas -
Pakeistos 1-4 eilutės iš
[+Vilniaus sporto rūmai telks sąžiningos Lietuvos gynėjus+]

[+Kam reikalingas Vilniaus sporto rūmų brutalizmas?+]
į:
[+Vilniaus sporto rūmai telkia tautos valios reiškėjus+]
Pakeistos 67-71 eilutės iš
[[http://www.museumoftolerance.com/education/teacher-resources/holocaust-resources/children-of-the-holocaust/assia-levinski.html | Išvaryti į Marijampolės getą]] Assia was a thirteen year-old schoolgirl in the summer of 1941, when the Germans invaded Lithuania. Assia and her family were forced to leave their home. Along with all the Jews of the surrounding area, they were confined to an overcrowded, sealed-off ghetto in Marijampole. [[http://www.museumoftolerance.com/education/teacher-resources/holocaust-resources/children-of-the-holocaust/monia-levinski.html | broliukas Monia]]
į:
[[http://www.museumoftolerance.com/education/teacher-resources/holocaust-resources/children-of-the-holocaust/assia-levinski.html | Išvaryti į Marijampolės getą]] Assia was a thirteen year-old schoolgirl in the summer of 1941, when the Germans invaded Lithuania. Assia and her family were forced to leave their home. Along with all the Jews of the surrounding area, they were confined to an overcrowded, sealed-off ghetto in Marijampole. [[http://www.museumoftolerance.com/education/teacher-resources/holocaust-resources/children-of-the-holocaust/monia-levinski.html | broliukas Monia]]

Ankščiau
* Vilniaus sporto rūmai telks sąžiningos Lietuvos gynėjus
* Kam reikalingas Vilniaus sporto rūmų brutalizmas?
2020 vasario 07 d., 11:16 atliko AndriusKulikauskas -
Pakeista 3 eilutė iš:
[+Ar atsisakysime Vilniaus sporto rūmų brutalizmo?+]
į:
[+Kam reikalingas Vilniaus sporto rūmų brutalizmas?+]
2020 vasario 07 d., 11:03 atliko AndriusKulikauskas -
Pridėtos 2-3 eilutės:

[+Ar atsisakysime Vilniaus sporto rūmų brutalizmo?+]
2020 vasario 06 d., 22:06 atliko AndriusKulikauskas -
Pakeista 16 eilutė iš:
į:
[[http://www.propatria.lt/2020/02/vytautas-radzvilas-klausimas-lietuvos.html | Vytautas Radžvilas. Klausimas „Lietuvos Sąrašo“ partijai]]
2020 vasario 06 d., 21:53 atliko AndriusKulikauskas -
Pakeista 4 eilutė iš:
Politinę programą pristatė jos autorius J. Šibaila-Merainis – ją sudarė 12 punktų. Programoje buvo pabrėžiama, kad galutinis kovos tikslas – Lietuvos parlamentinės respublikos atkūrimas 1920–1926 m. pavyzdžiu. ... Kas tų laikų Lietuva?
į:
Politinę programą pristatė jos autorius J. Šibaila-Merainis – ją sudarė 12 punktų. Programoje buvo pabrėžiama, kad galutinis kovos tikslas – Lietuvos parlamentinės respublikos atkūrimas 1920–1926 m. pavyzdžiu. ... Kas tų laikų Lietuva? ir kas ją kūrė?
2020 vasario 06 d., 21:53 atliko AndriusKulikauskas -
Pridėtos 2-4 eilutės:

http://alkas.lt/2020/02/06/bus-isleistas-pasto-zenklu-blokas-skirtas-lietuvos-partizanams/
Politinę programą pristatė jos autorius J. Šibaila-Merainis – ją sudarė 12 punktų. Programoje buvo pabrėžiama, kad galutinis kovos tikslas – Lietuvos parlamentinės respublikos atkūrimas 1920–1926 m. pavyzdžiu. ... Kas tų laikų Lietuva?
2020 sausio 30 d., 19:02 atliko AndriusKulikauskas -
Pakeista 62 eilutė iš:
[[http://www.museumoftolerance.com/education/teacher-resources/holocaust-resources/children-of-the-holocaust/assia-levinski.html | Išvaryti į Marijampolės getą]] Assia was a thirteen year-old schoolgirl in the summer of 1941, when the Germans invaded Lithuania. Assia and her family were forced to leave their home. Along with all the Jews of the surrounding area, they were confined to an overcrowded, sealed-off ghetto in Marijampole.
į:
[[http://www.museumoftolerance.com/education/teacher-resources/holocaust-resources/children-of-the-holocaust/assia-levinski.html | Išvaryti į Marijampolės getą]] Assia was a thirteen year-old schoolgirl in the summer of 1941, when the Germans invaded Lithuania. Assia and her family were forced to leave their home. Along with all the Jews of the surrounding area, they were confined to an overcrowded, sealed-off ghetto in Marijampole. [[http://www.museumoftolerance.com/education/teacher-resources/holocaust-resources/children-of-the-holocaust/monia-levinski.html | broliukas Monia]]
2020 sausio 30 d., 19:01 atliko AndriusKulikauskas -
Pakeistos 60-62 eilutės iš
Kazlų Rūda - Holokaustas, nėra žinių - [[https://www.jewishgen.org/Yizkor/pinkas_lita/lit_00574b.html | Pinkas Hakehillot Lita]]
į:
Kazlų Rūda - Holokaustas, nėra žinių - [[https://www.jewishgen.org/Yizkor/pinkas_lita/lit_00574b.html | Pinkas Hakehillot Lita]]

[[http://www.museumoftolerance.com/education/teacher-resources/holocaust-resources/children-of-the-holocaust/assia-levinski.html | Išvaryti į Marijampolės getą]] Assia was a thirteen year-old schoolgirl in the summer of 1941, when the Germans invaded Lithuania. Assia and her family were forced to leave their home. Along with all the Jews of the surrounding area, they were confined to an overcrowded, sealed-off ghetto in Marijampole.
2020 sausio 30 d., 18:58 atliko AndriusKulikauskas -
Pakeistos 58-60 eilutės iš
tis, taip pat žuvo 4 vietiniai žydai.
į:
tis, taip pat žuvo 4 vietiniai žydai.

Kazlų Rūda - Holokaustas, nėra žinių - [[https://www.jewishgen.org/Yizkor/pinkas_lita/lit_00574b.html | Pinkas Hakehillot Lita]]
2020 sausio 30 d., 18:54 atliko AndriusKulikauskas -
Pakeistos 35-58 eilutės iš
* Vyčio kryžiaus ordinas (769). Abejotini: Adolfas Damušis, Jonas Dženkaitis, Mečislovas Mackevičius, Pilypas Narutis, Mykolas Naujokaitis, Jonas Noreika, Leonas Prapuolenis, Izidorius Pucevičius, Antanas Slučka, Jurgis Valiulis (Karolis Drunga), Vincentas Vėlavičius, Leonas Vilutis, Algirdas Vokietaitis. Abejotinas: Jonas Vytautas Česnakavičius-Valas.
į:
* Vyčio kryžiaus ordinas (769). Abejotini: Adolfas Damušis, Jonas Dženkaitis, Mečislovas Mackevičius, Pilypas Narutis, Mykolas Naujokaitis, Jonas Noreika, Leonas Prapuolenis, Izidorius Pucevičius, Antanas Slučka, Jurgis Valiulis (Karolis Drunga), Vincentas Vėlavičius, Leonas Vilutis, Algirdas Vokietaitis. Abejotinas: Jonas Vytautas Česnakavičius-Valas.

Kazlų Rūda sukilimas ps.322
''Miestelyje sudarytas Laikinasis komitetas (pirmininkas kpt. A. Malakau skas, vicepir-
mininkas J. Bajerčius, sekretorius Balys Mickevičius) ėmėsi iniciatyvos
atkurti lietuviškuosius valdžios organus ir kontroliuoti padėtį miestelyje.
Sukilėliai, norėdami įsigyti ginklų, pradėjo nuginkluoti per miestelį trau-
kiančias raudonarmiečių grupeles. Jas nuginkluojant žuvo pirmasis Kaz-
lų Rūdos sukilėlis Kazys Škėrys. Iki birželio 23 d. vidudienio sukilėliai iš
raudonarmiečių atėmė 2 sunkiuosius kulkosvaidžius, 2 automatinius bei 4
paprastus šautuvus ir keletą rankinių granatų. Be to, jie atmušė raudonar -
miečių būrio bandymą užimti sandėlius prie geležinkelio stoties. Apie 13
val. sukilėliai atmu šė pakartotinį 14-kos raudonarmiečių bandymą užimti
geležinkelio stotį. Apie 17 val. į miestelį atvyko vokiečių žvalgų būrys ir
įsakė sukilėliams atiduoti jiems ginklus. Apie 18 val. sovietai pradėjo Kaz-
lų Rūdos puolimą. Kautynių metu miestelyje kilo gaisras. Dalis sukilėlių,
atgavę iš vokiečių ginklus, padėjo jiems atremti raudonarmiečių puolimą.
Kautynės truko iki 21 val. Šį kartą sukilėliai patyrė nemažų nuostolių: žuvo
sukilėliai Eduardas Kakarėnas ir Juozas Radavičius, be to, dar 5 sukilėliai
buvo sužeisti. Buvo sužeisti ir 8 vokiečių kariai. Ypač smarkiai nukentėjo
civiliai miestelio gyventojai, nes sovietų kareiviai mėtė granatas į namus ir
padrikai šaudė į pastebėtus civilius. Žuvo apie 20 miestelio gyventojų, ne-
maža buvo ir sužeistų. SukilėlitĮ žiniomis, buvo nukauta 71 raudonarmie -
tis, taip pat žuvo 4 vietiniai žydai
.
2020 sausio 30 d., 18:48 atliko AndriusKulikauskas -
Pakeistos 32-35 eilutės iš
[[http://vddb.elaba.lt/fedora/get/LT-eLABa-0001:J.04~2002~ISSN_1392-6489.V_17.PG_100-143/DS.002.0.01.ARTIC | Vincas Ruzas. Karininkai Vyčio kryžiaus kavalieriai 1919-1926.]]
į:
[[http://vddb.elaba.lt/fedora/get/LT-eLABa-0001:J.04~2002~ISSN_1392-6489.V_17.PG_100-143/DS.002.0.01.ARTIC | Vincas Ruzas. Karininkai Vyčio kryžiaus kavalieriai 1919-1926.]]

[[http://grybauskaite1.lrp.lt/ew/lt/prezidento_veikla/apdovanojimai/apdovanojimai_256.html | Apdovanotų asmenų duomenų bazė]]
* Vyčio kryžiaus ordinas (769). Abejotini: Adolfas Damušis, Jonas Dženkaitis, Mečislovas Mackevičius, Pilypas Narutis, Mykolas Naujokaitis, Jonas Noreika, Leonas Prapuolenis, Izidorius Pucevičius, Antanas Slučka, Jurgis Valiulis (Karolis Drunga), Vincentas Vėlavičius, Leonas Vilutis, Algirdas Vokietaitis. Abejotinas: Jonas Vytautas Česnakavičius-Valas.
2020 sausio 30 d., 18:27 atliko AndriusKulikauskas -
Pakeista 32 eilutė iš:
[[http://vddb.elaba.lt/fedora/get/LT-eLABa-0001:J.04~2002~ISSN_1392-6489.V_17.PG_100-143/DS.002.0.01.ARTIC
į:
[[http://vddb.elaba.lt/fedora/get/LT-eLABa-0001:J.04~2002~ISSN_1392-6489.V_17.PG_100-143/DS.002.0.01.ARTIC | Vincas Ruzas. Karininkai Vyčio kryžiaus kavalieriai 1919-1926.]]
2020 sausio 30 d., 18:27 atliko AndriusKulikauskas -
Pakeistos 28-32 eilutės iš
* 2009.06.26 Juozas Ambrazevičius-Brazaitis (Prezidentas Adamkus, pareigas ėjo iki 2009.07.12) (2012 m. gegužės 20 d palaikai perlaidoti)
į:
* 2009.06.26 Juozas Ambrazevičius-Brazaitis (Prezidentas Adamkus, pareigas ėjo iki 2009.07.12) (2012 m. gegužės 20 d palaikai perlaidoti)[[http://vddb.elaba.lt/fedora/get/LT-eLABa-0001:J.04~2002~ISSN_1392-6489.V_17.PG_100-143/DS.002.0.01.ARTIC
2020 sausio 30 d., 18:00 atliko AndriusKulikauskas -
Pakeista 28 eilutė iš:
* Juozas Ambrazevičius-Brazaitis
į:
* 2009.06.26 Juozas Ambrazevičius-Brazaitis (Prezidentas Adamkus, pareigas ėjo iki 2009.07.12) (2012 m. gegužės 20 d palaikai perlaidoti)
2020 sausio 30 d., 17:58 atliko AndriusKulikauskas -
Pridėtos 25-27 eilutės:
* 1999.05.19 [[https://lt.wikipedia.org/wiki/Vincas_Kaulinis%E2%80%93Mi%C5%A1kinis | Vincas Kaulinis-Miškinis]] 1941 m. birželio sukilimo dalyvis
* 2003.06.25 Prezidentas Paksas (savo pareigas pradėjo eiti 2003-ųjų vasario 26 dieną).
* 2004.02.06 Vadovavo 1926 metų gruodžio 17 d. perversmui Lietuvoje. Prezidentas Paksas suteikė.
2020 sausio 30 d., 17:48 atliko AndriusKulikauskas -
Pridėta 23 eilutė:
* 1997.11.19 sovietų suimti Vilniaus LAF vadai
2020 sausio 30 d., 17:36 atliko AndriusKulikauskas -
Pridėta 23 eilutė:
* [[https://lt.wikipedia.org/wiki/Konstantinas_Bajer%C4%8Dius | Konstantinas Bajerčius]] 1940–1941 m. dalyvavo Lietuvių aktyvistų fronto veikloje. (Bene Alytuje)
2020 sausio 30 d., 17:33 atliko AndriusKulikauskas -
Pakeista 22 eilutė iš:
* [[http://kariuomeneskurejai.lt/veikla/savanoriu-istorijos-fragmentai/apie-antraja-savanoriu-banga-1941-m-sukilelius-lietuvos-partizanus/kariuomenes-kurejas-savanoris-petraska-juozas-antanas-1916-2001/ | Juozas Antanas Petraška]] "1941 m. dalyvavo Birželio sukilime, nuginkluojant milicininkus ir saugant vietinius gyventojus nuo raudonarmiečių smurto" LYA
į:
* 1997.02.14 [[http://kariuomeneskurejai.lt/veikla/savanoriu-istorijos-fragmentai/apie-antraja-savanoriu-banga-1941-m-sukilelius-lietuvos-partizanus/kariuomenes-kurejas-savanoris-petraska-juozas-antanas-1916-2001/ | Juozas Antanas Petraška]] "1941 m. dalyvavo Birželio sukilime, nuginkluojant milicininkus ir saugant vietinius gyventojus nuo raudonarmiečių smurto" LYA
2020 sausio 30 d., 17:33 atliko AndriusKulikauskas -
Pakeista 22 eilutė iš:
* [[http://kariuomeneskurejai.lt/veikla/savanoriu-istorijos-fragmentai/apie-antraja-savanoriu-banga-1941-m-sukilelius-lietuvos-partizanus/kariuomenes-kurejas-savanoris-petraska-juozas-antanas-1916-2001/ | Juozas Antanas Petraška]] "1941 m. dalyvavo Birželio sukilime, nuginkluojant milicininkus ir saugant vietinius gyventojus nuo raudonarmiečių smurto"
į:
* [[http://kariuomeneskurejai.lt/veikla/savanoriu-istorijos-fragmentai/apie-antraja-savanoriu-banga-1941-m-sukilelius-lietuvos-partizanus/kariuomenes-kurejas-savanoris-petraska-juozas-antanas-1916-2001/ | Juozas Antanas Petraška]] "1941 m. dalyvavo Birželio sukilime, nuginkluojant milicininkus ir saugant vietinius gyventojus nuo raudonarmiečių smurto" LYA
2020 sausio 30 d., 17:32 atliko AndriusKulikauskas -
Pridėtos 21-22 eilutės:
* 1997.02.14 Jonas Noreika - pirmas po šiuolaikinių aukų
* [[http://kariuomeneskurejai.lt/veikla/savanoriu-istorijos-fragmentai/apie-antraja-savanoriu-banga-1941-m-sukilelius-lietuvos-partizanus/kariuomenes-kurejas-savanoris-petraska-juozas-antanas-1916-2001/ | Juozas Antanas Petraška]] "1941 m. dalyvavo Birželio sukilime, nuginkluojant milicininkus ir saugant vietinius gyventojus nuo raudonarmiečių smurto"
2020 sausio 30 d., 17:29 atliko AndriusKulikauskas -
2020 sausio 30 d., 17:29 atliko AndriusKulikauskas -
Pridėta 20 eilutė:
* Sausio 13 dienos aukos
2020 sausio 30 d., 17:29 atliko AndriusKulikauskas -
Ištrinta 0 eilutė:
Pakeistos 16-20 eilutės iš
Smetona, Voldemaras, Klimas, žydų ministrai Paryžiuje
į:
Smetona, Voldemaras, Klimas, žydų ministrai Paryžiuje


[[https://lt.wikipedia.org/wiki/Vy%C4%8Dio_Kry%C5%BEiaus_ordino_Didysis_kry%C5%BEius | Vyčio Kryžiaus ordino Didysis kryžius]]
* Juozas Ambrazevičius-Brazaitis
2020 sausio 30 d., 17:23 atliko AndriusKulikauskas -
Ištrinta 1 eilutė:
Pakeistos 12-17 eilutės iš
Savanoriai kūrėjai gelbėję žydus
į:
Savanoriai kūrėjai gelbėję žydus
Smetona, Voldemaras, Klimas, žydų ministrai Paryžiuje
2020 sausio 30 d., 17:22 atliko AndriusKulikauskas -
Pridėtos 1-13 eilutės:


[+Vilniaus sporto rūmai telks sąžiningos Lietuvos gynėjus+]

Vasario 16 d.

Vyčio kryžiaus ordiną gavę žydai
(Kavaliausko knyga)

Savanoriai kūrėjai skriaudę žydus


Savanoriai kūrėjai gelbėję žydus

20200216Straipsnis


Naujausi pakeitimai


Puslapis paskutinį kartą pakeistas 2020 vasario 11 d., 00:38